11 вересня 2019, 14:46

Парламент планує вдосконалити нормування у будівництві

Верховна Рада схвалила за основу проект Закону № 1052 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві», до другого читання його підготують у скорочені строки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Законопроектом пропонується визначити методи нормування у будівництві: параметричний, розпорядчий, цільовий і надати пріоритетним параметричний метод.

Автори проекту зазначають, що сьогодні в Україні будівельні норми здебільшого носять розпорядчий характер і є занадто зрегульованими, не дозволяючи прозоро та швидко вводити на ринок нові технології та матеріали.

Розпорядчий метод нормування не надає альтернативи та полягає в по-елементному описі будівельного об'єкта, у відповідності з яким пропонуються рішення, конструкції, матеріали, робочі характеристики тощо.

Параметричний метод нормування передбачає встановлення параметрів, що визначають безпеку, функціональність та якість об’єкта нормування. В якості параметрів використовують цілі, функціональні вимоги та критерії, яким повинен відповідати об’єкт нормування. Він отримав широке поширення в економічно розвинених державах, зокрема у ЄС, США, Канаді та Японії.

Третій метод нормування – цільовий, є перехідним і включає в собі елементи розпорядчого та параметричного методів.

Законопроект також розширює коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві, і вдосконалює процедуру оприлюднення будівельних норм.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати