З 1 серпня 2020 р. держателям електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) стане простіше отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій (з відповідною реєстрацією). Для цього Нацбанк удосконалив порядок здійснення та обліку цих операцій.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Банківська реклама має бути зрозумілою і розкривати основні умови послуги, - НБУ".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначається, така послуга сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшому розвитку безготівкового сегменту та зростанню фінансової інклюзії громадян загалом. НБУ передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків.
Так, рішення було прийнято відповідно до норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".
Крім цього, НБУ розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки у національній валюті через фінансові установи, які отримали ліцензію Нацбанку на здійснення таких операцій. Відповідна норма запрацює з 1 липня 2020 р. Про це йдеться у постанові Правління НБУ від 7 травня 2020 р. №59 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні".
Постанова набирає чинності з 25 травня 2020 р., через 10 днів після її офіційного опублікування.
Нагадаємо, НБУ запровадив електронну ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків.