За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури жительці Ізюма повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Офіс Генпрокурора та експерти розробили стандарти розслідування воєнних злочинів".
За даними слідства, під час окупації м. Ізюм місцева мешканка пішла на співпрацю з ворогом. До початку війни вона обіймала посаду начальника одного з відділень пошти в Ізюмі та мала достатній досвід роботи в цій організації в умовах незалежної України.
"Підозрювана погодилась на пропозицію окупаційної влади та очолила вже одне з відділень так званого комунального підприємства "Почта Изюма", яке було створене на захопленій матеріально-технічній базі Харківської дирекції українського державного акціонерного товариства "Укрпошта". Вона організувала поширення серед населення місцевого населення пропагандистських газет. У них містились агітаційні матеріали, які мали на меті переконати жителів окупованих територій, у тому, що рф не є їхнім ворогом, а російські військові нібито готові надавати підтримку людям. Пропагандистська преса нав‘язувала негативне ставлення до України, прагнучи посіяти у суспільстві недовіру до органів державної влади та ЗСУ. Також матеріали цих газет заперечували здійснення з боку рф агресії проти України", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, правоохоронці викрили жінку. За клопотанням прокурора обласної прокуратури підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснює Управління СБУ в Харківській області.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.