08 грудня 2021, 12:25

Оновлено порядок подання банками аудиторського звіту

Пресслужба НБУ

Національний банк оновив Положення про порядок подання банком аудиторського звіту за результатами щорічної перевірки фінансової звітності (далі – Положення № 90). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уточнено порядок визначення пов’язаних із банком осіб"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У такий спосіб документ приведено у відповідність до Закону України № 1587-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи".  

Вимоги Положення № 90, які наразі встановлені для банку, поширено на відповідальну особу банківської групи (ВОБГ).

Змінами передбачено:

  • укладання ВОБГ договору з аудиторською фірмою, яка внесена до Реєстру аудиторів, дотримання аудиторською фірмою вимог законодавства щодо незалежності;
  • право ВОБГ укладати договори аудиту річної консолідованої фінансової звітності банківської групи (БГ) із однією аудиторською фірмою не більше ніж сім років поспіль;
  • установлення для ВОБГ терміну подання до НБУ аудиторського звіту;
  • обов’язок ВОБГ та аудитора щодо надання НБУ на його вимогу письмових пояснень і робочих документів.

Водночас Національний банк має право вимагати від відповідальної особи банківської групи розширення предмета аудиторської перевірки, повторного аудиту фінансової звітності в разі виявлення певних порушень та заміни аудитора в разі недотримання ним вимог законодавства та міжнародних стандартів аудиту, а також установлювати  додаткові вимоги до аудиторського звіту, який подається до НБУ. 

Аудитор, який проводить аудит фінансової звітності БГ/її учасника, зобов’язаний не пізніше наступного дня повідомляти НБУ про виявлені під час аудиту порушення, загрозу безпеці та надійності БГ/її учасника, сумніви щодо можливості продовження діяльності на безперервній основі.

Відповідні зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 03.12.2021 № 134 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" і набирають чинності з 8 грудня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати