28 червня 2022, 19:07

Оновлено Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні

Пресслужба НБУ

Національний банк відповідно до вимог нового Закону України «Про платіжні послуги» уніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні (далі – Інструкція).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: Центральний контрагент зможе отримати ліцензію на здійснення валютних операцій"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Інструкція уточнює порядок і вимоги проведення платіжних послуг у національній та іноземній валютах та оформлення касових документів за платіжними операціями.

Зокрема, визначено суть платіжної операції як касової операції, яка передбачає будь-яке внесення або зняття готівки на підставі платіжної інструкції, також змінено назви та реквізити окремих касових документів.

Крім того, надавач платіжних послуг зобов’язаний надавати користувачу до укладення договору про надання платіжних послуг на безоплатній основі таку інформацію:

  • про порядок і умови здійснення платіжної операції або доступ до такої інформації  перед ініціюванням платником платіжної операції з використанням емітованих платіжних інструментів;
  • про надавача платіжних послуг, платіжну операцію;
  • про комісійні винагороди;
  • про спосіб комунікації та заходи безпеки;
  • про строк дії договору про надання платіжних  послуг, порядок унесення змін до цього договору та умови його припинення;
  • про механізм захисту прав споживачів та порядок врегулювання спірних питань, що виникають під час надання платіжних послуг.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 21 червня 2022 року № 128 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набирає чинності з дня введення в дію Закону України «Про платіжні послуги».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати