27 червня 2022, 18:39

НБУ: Центральний контрагент зможе отримати ліцензію на здійснення валютних операцій

Пресслужба НБУ

Національний банк України удосконалив порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій учасникам небанківського фінансового ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Змінено окремі підходи до оцінки банками кредитного ризику"

Зокрема, регулятор запровадив можливість отримання ліцензії Національного банку на здійснення валютних операцій (далі – ліцензія) професійними учасниками ринків капіталу, що провадять клірингову діяльність центрального контрагента (далі – центральний контрагент).

Центральний контрагент може отримати ліцензію на здійснення розрахунків за валютними операціями на умовах “своп” та розрахунків у іноземній валюті за правочинами щодо облігацій внутрішньої державної позики України, номінованих у іноземній валюті. Це дасть змогу збільшити обсяг операцій з облігаціями внутрішньої державної позики, номінованими в іноземній валюті.

Отримання ліцензії центральним контрагентом проводитиметься за спрощеною процедурою. Водночас у разі видачі ліцензії ураховуватиметься інформація від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Це дасть змогу уникнути дублювання процедур ліцензування, які центральний контрагент проходив у НКЦПФР та Національному банку.

Ці та інші зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 24 червня 2022 року № 132 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв'язку ліцензій на здійснення валютних операцій".

Постанова набирає чинності з 28 червня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати