З 1 липня 2020 р. Укрзалізниця планує ввести в дію оновлений договір про надання послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом, редакція якого була опублікована 31 травня на сайті відомства.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Дублювання функцій державних органів ускладнює роботу бізнесу, - ЕВА".
Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
"Асоціація вдячна за врахування низки суттєвих зауважень, водночас ми хотіли б звернути увагу на деякі питання, що потребують доопрацювання. Насамперед, йдеться про методику нарахування плати за користування власними вагонами перевізника (Укрзалізниці). Наразі плата нараховується за прогресивною тарифною сіткою залежно від кількості годин користування вагоном. У новому ж договорі пропонується розраховувати плату за використання вагонів за добу. За підрахунками експертів Асоціації, таке нововведення може збільшити витрати вантажовідправників більш ніж в 6-7 разів або на 30-40 грн/тонну. Отже, Асоціація пропонує залишити чинний порядок оплати користування вагонами Укрзалізниці", - вказують у ЕВА.
Експерти Асоціації продовжують наполягати на виключенні значення "Тдод" з оплачуваного часу використання вагонів. "Коефіцієнт Тдод - це додаткова одна доба до терміну доставки вантажів, необхідна для формування вантажного поїзду й оформлення супровідних документів. На практиці застосування "Тдод" означає дві додаткові доби за використання власного вагону перевізника (у вантажному та порожньому рейсах). На нашу думку, потрібно чітко розмежувати зону відповідальності за перевізний процес: замовник – за вантажні операції, Укрзалізниця – за строк доставки", - зазначили в Асоціації.
На переконання експертів Комітету з логістики, доцільним буде доповнити договір положеннями, що встановлять відповідальність перевізника за пошкодження вагонів замовника, щоб збалансувати межі відповідальності замовника та перевізника. Інші зауваження бізнесу стосуються розмірів та умов нарахування штрафів, можливості списувати кошти з особових рахунків платника, переліку первинних документів тощо.
Нагадаємо, бізнес закликає не повертатися до попередньої практики перевірки суден.