11 червня 2020, 17:04

Дублювання функцій державних органів ускладнює роботу бізнесу, - ЕВА

Європейська Бізнес Асоціація

Чинне законодавство у сфері надрокористування передбачає дублювання функцій органів державної влади при видачі спеціальних дозволів. Про це повідомляють експерти Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації. Обтяжливий процес отримання дозволів може створювати додаткові перешкоди у залученні потенційних інвесторів та надрокористувачів.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "64% бізнесу повідомляють про падіння доходів, - АСС".

Такою дублюючою функцію є вимога щодо погодження Міністерством енергетики та захисту довкілля видачі спеціальних дозволів. На даний момент протягом не більш ніж 15 робочих днів Мінекоенерго має надати свої пропозиції щодо видачі дозволів чи продовження строку їх дії, а також зауваження щодо умов користування надрами, дотримання вимог природоохоронного законодавства та інше. 

Асоціація послідовно підтримує ініціативи Державної служби геології та надр щодо запровадження рівних правил гри, дотримання принципів чесної конкуренції та дерегуляції у сфері надрокористування, зокрема, прозорого проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. На думку компаній-членів Асоціації, таке погодження містить формальний характер, оскільки ці функції вже реалізуються Держгеонадра, а враховуючи майбутній розподіл Міністерства на два відомства ще й може призвести до затягування термінів видачі дозволів протягом трансформаційного періоду.

Отже, експерти Асоціації пропонують внести зміни до порядку видачі дозволів та виключити вимогу погодження Держгеонадра питань надання та продовження строку дії спеціальних дозволів з Мінекоенерго. 

На додачу варто відзначити важливість та ефективність вже реалізованих ініціатив Мінекоенерго та Держгеонадра, а саме:

  • створення дата-руму геологічної інформації для нафтогазових ділянок в рамках угод про розподіл продукції;
  • опублікування протоколів затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин Державної комісії України по запасах корисних копалин;
  • початок комунікації із надрокористувачами через запровадження інструментів Єдиного вікна надрокористувача.

Водночас компанії-члени Комітету з енергетики Асоціації очікують на якнайшвидше повноцінне впровадження сервісу "Електронний кабінет надрокористувача", відкриття Каталогу відомостей про геологічну інформацію та подальшу реалізацію програми щодо удосконалення сфери надрокористування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати