12 червня 2020, 15:48

Бізнес закликає не повертатися до попередньої практики перевірки суден

Європейська Бізнес Асоціація

Компанії-члени Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації занепокоєні нещодавньою заявою нового очільника Держекоінспекції щодо необхідності відновлення безперешкодного доступу інспекторів до портових зон для здійснення контролю забруднення акваторій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дублювання функцій державних органів ускладнює роботу бізнесу, - ЕВА".

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

"Проблема діяльності Держекоінспекції в портах, зокрема, неправомірних перевірок суден, порушувалася представниками портової галузі неодноразово впродовж останніх кількох років.

Нагадаємо, що Урядом України лише у липні-серпні 2019 р. було затверджено два відповідних Порядки - щодо взаємодії ДП "АМПУ" та Держекоінспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту та щодо перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу", - зазначили в ЄБА.

Так, із цього часу було визначено чіткий та єдиний алгоритм перевірок та встановлено вимоги до процедури їх проведення, а також визначено дії АМПУ та державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища при встановленні факту забруднення.

"Успішна реалізація зазначених актів сприяла налагодженню взаємодії та встановленню чітких дій державних інспекторів та представників АМПУ у випадках виявлення скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту. Ці акти також забезпечують ефективне виконання міжнародних зобов’язань України у сфері охорони навколишнього природного середовища, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, діяльність яких пов’язана з морським та річковим транспортом, торговельним мореплавством", - розповіла Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Асоціації.

Як зазначається, компанії-члени Асоціації мають перестороги з приводу повернення додаткових повноважень інспекторам на територіях порту. "Для повноцінного функціонування механізму перевірки суден та призначення відповідного відшкодування, у разі виявлення порушень, залишається необхідною розробка та затвердження Порядку обчислення розміру відшкодування та сплати збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України", - зазначила Ольга Копійка, співголова Комітету з логістики Асоціації.

Читайте також: "АПВУ звернулася до Ради Європи щодо реформи примусового виконання судових рішень".

Експерти Асоціації активно долучалися до роботи над підготовкою нормативно-правових актів щодо екологічного контролю у морських портах та порядку взаємодії ДП "АМПУ" та Держекоінспекції у разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії порту та готові надавати експертну підтримку й надалі при розробці Порядку обчислення розміру відшкодування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати