Омбудсман України Дмитро Лубінець представив на огляд громадськості спеціальну доповідь щодо доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій України. Про це повідомила пресслужба Омбудсмана.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд притягнув до адміністративної відповідальності матір шестикласника-булера: деталі справи".
Уповноважений наголосив, що документ не лише аналізує поточну ситуацію, а й пропонує конкретні кроки для досягнення реальних результатів у сфері доступу до освіти дітей та молоді з ТОТ. Доповідь підготовлена на основі напрацювань експертів, серед яких представники Офісу Омбудсмана, центральних органів виконавчої влади, неурядових організацій, закладів вищої освіти та студентства.
Документ є першою Спеціальною доповіддю, яка, крім рекомендацій, містить й очікувані результати їх реалізації та показники досягнення.
"Попри виклики, у 2024 році понад 11 тисяч дітей із ТОТ стали студентами українських закладів вищої освіти. Для порівняння, у 2023 році через освітні центри вступило лише 1608 осіб. Такий значний ріст – це не просто цифри, а результат наполегливої роботи нашого Офісу та представників громадських організацій", – зауважив Омбудсман.
За його словами, доповідь містить 29 рекомендацій для центральних органів виконавчої влади. Кабміну рекомендується затвердити концепцію доступу до освіти дітей та молоді з тимчасово окупованих територій, яка дозволить на державному рівні впровадити ефективні механізми для розв’язання порушених проблем.
Ознайомитися зі спецдоповіддю можна за посиланням.