Кабінет Міністрів України схвалив проєкти законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення участі громадян у здійсненні правосуддя" та "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних". Ці законопроєкти забезпечать реальне функціонування суду присяжних як інструменту народовладдя.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Баланс ринку робочої сили: Уряд затвердив законопроект про працю".
Про це повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, зазначає прес-служба Мін'юсту.
"Законопроєктами планується покласти на суд присяжних вирішення питань про винуватість чи невинуватість обвинуваченого. Дане нововведення стосуватиметься розгляду кримінальних проваджень, у яких за вчинення злочину передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі. Рішення у цих справах прийматимуться судом присяжних у складі одного судді та семи присяжних, а за клопотанням обвинуваченого - колегіально судом у складі трьох суддів", - розповів заступник Міністра.
Як зазначається, відповідні рішення прийматимуться простою більшістю голосів. За словами Олександра Банчука, вердикт присяжних буде обов’язковим для головуючого і матиме наслідком ухвалення ним відповідного вироку. Водночас вироки, ухвалені на підставі вердикту суду присяжних, підлягатимуть оскарженню в апеляційному порядку.
"Аби спростити порядок формування списку присяжних, передбачається виключити місцеві ради з процедури його формування. Цей обов’язок буде покладено на територіальні управління Державної судової адміністрації України, яка при формуванні списку зможе використовувати інформацію, що міститься в Державному реєстрі виборців", - зазначив заступник Міністра, додавши, що члени органу, який здійснює дисциплінарне провадження відповідно до Закону України "Про прокуратуру", не можуть включатися до списків присяжних.
Нагадаємо, Уряд схвалив законопроект про медіацію.