18 квітня 2024, 11:05

Окупаційну суддю засудили за сприяння депортації цивільного населення з Криму

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Окупаційну суддю Євпаторійського міського суду Республіки Крим визнано винною у порушенні законів та звичаїв війни. Її заочно засуджено до 10 років позбавлення волі, повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КГС ВС визначив, хто є належним відповідачем за позовом власника землі про знесення самочинного будівництва".

Прокурори в суді довели, що після окупації півострова засуджена почала здійснювати "правосуддя" від імені росії та "реалізовувала політику, спрямовану на зміну демографічного складу населення півострова, забезпечуючи незаконну депортацію українців".

За інформацією Офісу Генпрокурора, "суддя" знала, що мешканці півострова перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права та жодні додаткові дозволи для проживання в Криму їм не потрібні.

"Всупереч цьому у 2017 році, керуючись законодавством рф, вона винесла "рішення" про примусове видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова, де він постійно проживав. Незаконне рішення було мотивоване нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території рф" потерпілого, який не бажав виїжджати з Криму"– йдеться в повідомленні.

Як зазначається, це є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року, що забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати