Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду.
Про це на прес-конференції розповів Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.
Так, з 78-и посад суддів ВС:
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
- у Касаційному адміністративному суді - 26 посад;
- у Касаційному цивільному суді - 23 посади;
- у Касаційному господарському суді - 16 посад;
- у Касаційному кримінальному суді - 13 посад.
Таким чином Державною судовою адміністрацією було вирішено, що у ВС мають працювати 196 суддів. Водночас конкурс до Вищого антикорупційного суду оголошено на 39 посад, з яких 12 посад - суддів апеляційної палати цього суду.
За словами заступника Голови Комісії Станіслава Щотки, подання документів триватиме з 8 серпня 2018 р. по 14 вересня 2018 р. у електронній та паперовій формах. При цьому стати суддями ВС та Вищого антикорупційного суду зможуть cудді усіх інстанцій, адвокати та науковці:
- у конкурсі до Верховного Суду - cудді, адвокати та науковці, правники з сукупним стажем на цих посадах від 10-и років;
- у конкурсі до Вищого антикорупційного суду - cудді з 5-річним досвідом, адвокати та науковці, правники з сукупним стажем на цих посадах 7 років.
Як зазначили у ВККС, попередні наміри брати участь у конкурсах на посади до ВС виявили 842 особи, 610 - до Вищого антикорупційного суду, 172 - до Апеляційної палати (загалом - 1624 правника). Наразі наявно близько 13 бажаючих на одне місце у ВС, 16 - у Вищому антикорупційному суді.
Водночас, за словами пана Козьякова, конкурсні процедури до судів будуть схожі із етапами 1-го конкурсу до Верховного Суду. "Кандидати пройдуть процедуру допуску, спецперевірку, складуть тестування та практичне завдання, психологічні тести, співбесіди з психологами, членами ВККС", - розповів він.
Відзначимо, що не було оголошено конкурс на посади до Вищого суду з питань інтелектуальної власності. За словами Станіслава Щотки, це буде зроблено "у перспективі".
Під час конкурсів ВККС допомагатимуть:
- до Верховного Суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності - Громадська рада доброчесності;
- до Вищого антикорупційного суду - Громадська рада міжнародних експертів.