У межах здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина Уповноваженим було виявлено прогалину в законодавстві в частині відсутності визначення обов’язку повідомлення та строку протягом, якого адміністрація виправних закладів повинна повідомити відповідний територіальний орган пенсійного фонду про прибуття засудженого пенсіонера до такого закладу. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Спрощено механізм направлення на лікування за кордон захисників України".
Так, у разі переведення засудженого пенсіонера з одного виправного закладу до іншого, зокрема в разі здійснення переведення до виправної установи, розташованої на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, у зв’язку із відсутністю чітко визначеного строку та обов’язку повідомлення відповідному територіальному органу пенсійного фонду про прибуття засудженого пенсіонера установи виконання покарань здійснювали таке повідомлення на власний розсуд.
"З метою превенції подальших порушень прав засуджених пенсіонерів з ініціативи Уповноваженого Міністерством юстиції України 16 лютого 2023 року видано наказ № 631/5 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України", яким внесено зміну до розділу V Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 28 серпня 2018 року № 2823/5, п. 4 якого встановлено, що протягом десяти днів із дня прибуття засудженого пенсіонера до установи виконання покарань (призначення засудженого для роботи з господарського обслуговування слідчого ізолятора) адміністрація установи виконання покарань (слідчого ізолятора) з метою переведення виплати пенсії за місцем відбування покарання засудженого повідомляє територіальний орган Пенсійного фонду України", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, зміни сприятимуть дотриманню права засуджених пенсіонерів на соціальний захист. У разі порушення прав можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
- на гарячу лінію: 0800501720;
- за тел.: 044 299 74 08.