У Болгарії суд не побачив зв’язку між вибуховими роботами на відкритій кам’яновугільній шахті та руйнуванням будинку, що знаходився поблизу, а ЄСПЛ констатував відсутність порушення ст. 6 Конвенції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Прес-реліз рішення у справі "Дімітар Йорданов проти Болгарії" (заява №3401/09) оприлюднений на сайті Європейського суду з прав людини, зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".
Читайте також: "Топ-5 найпопулярніших судових рішень вересня".
Так, через створення відкритої кам’яновугільної шахти біля села державою було експропрійовано низку об’єктів нерухомості, в т.ч. власність Дімітара Йорданова. Останній, коли протягом двох років так і не отримав іншої ділянки, скасував процедуру і залишився у своєму будинку, але шахта почала працювати і поступово розширювалася. Найближча шахта, де видобуток вугілля відбувався за допомогою вибухових робіт, працювала від будинку на відстані 160 м.
Як зазначається, на стінах будинку з’явилися тріщини, а сарай та загін для худоби зруйнувалися. В кінцевому рахунку пан Йорданов покинув будинок, який з часом впав.
Водночас позов проти гірничодобувної компанії про відшкодування шкоди, завданої його власності, не був задоволений. Попри те, що в порушення національного законодавства детонації в шахті проводилися без урахування 500-метрової буферної зони, суди постановили, що не існувало підтвердження зв’язку між видобувною діяльністю та пошкодженнями, які також могли бути викликані звичайним зносом, розколами або недоліками під час будівництва будинку.
Посилаючись на ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та ст. 1 Протоколу №1 (захист власності), Йорданов стверджував, що суди неправомірно відхилили позов про цивільне правопорушення, а держава не захистила його власність від незаконних видобувних робіт.
Суд у Страсбурзі не побачив порушення ст. 6 Конвенції, водночас констатувавши порушення ст. 1 Протоколу №1, присудивши 8000 євро на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення у справі "Дімітар Йорданов проти Болгарії" (заява №3401/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.