30 липня 2019, 12:29

Обшуки в ОАСК: що нового (ОНОВЛЕНО)

Національне антикорупційне бюро України спільно з Генеральною прокуратурою України 26.07.2019 р. провели обшуки в Окружному адміністративному суді міста Києва. Що змінилося з п’ятниці?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обшуки в Окружному адмінсуді Києва: що відомо".

21.08.2019 р. ВРП не відсторонила суддів Ігоря Погрібніченка й Івана Шепітка від здійснення правосуддя.

20.08.2019 р. За результатами розгляду клопотання ВРП вирішила відмовити у тимчасовому відстороненні Павла Вовка з посади судді ОАСК.

20.08.2019 р. З 1 серпня 2019 р. голова ОАСК Павло Вовк склав із себе повноваження голови суду.

Про це пан Вовк повідомив на засіданні ВРП, на якому розглядається клопотання заступника Генерального прокурора Сергія Кізя про тимчасове відсторонення судді ОАСК Павла Вовка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

"По-перше, наразі я перебуваю у відпустці. По-друге, я не виконую повноваження голови ОАСК, знявши за власним бажанням себе з посади", - зазначив Павло Вовк. Також в.о. суду призначено Володимира Келеберду.

Крім цього, до порядку денного включено розгляд клопотань про тимчасове відсторонення судді ОАСК Ігоря Погрібніченка, а також судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

19.08.2019 р. У ОАСК зазначили, що за результатами розгляду заяви суддів суду Генеральною прокуратурою України 2 серпня 2019 р. було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого вчинення незаконного втручання в діяльність суддів ОАСК співробітників Управління спеціальних розслідувань ГПУ та НАБУ при обшуку у приміщеннях суду 26-27 липня 2019 р., під час якого було вилучено справи щодо повноважень членів ВККС. Як йдеться в листі ГПУ, досудове розслідування розпочато за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України.

14.08.2019 р. На своїй сторінці у Facebook Андрій Козлов зазначив, що в ОАСК відмовили у забезпеченні його позову до Уповноваженого про скасування наказу про звільнення.

(для перегляду натисніть на зображення)

Козлов ОАСК увольнение

02.08.2019 р. Голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку вручили повідомлення про підозру. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарганзазначає Укрінформ.

"Павло Вовк зараз на допиті. Повідомлення про підозру йому вже вручене", - сказала вона.

02.08.2019 р. На своїй сторінці у Facebook Андрій Козлов зазначив, що в ОАСК надійшов його позов до Уповноваженої з приводу протиправності і скасування наказу про звільнення. Він був поданий поштою в останній день місячного терміну.

"Також подано заяву про забезпечення позову: зупинити дію наказу, зупинити конкурс на моє місце, опублікувати повідомлення про відновлення повноважень тощо. До сих пір ні одна така заява з боку членів Комісії задоволена не була під стандартно порожнім приводом "нам не вбачається"", - зазначив він.

(для перегляду натисніть на зображенням)

Коммент Козлов

01.08.2019 р. 31 липня 2019 р. до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя від суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та Вовка П.В., які вважають, що дії та заяви керівництва Управління спеціальних розслідувань ГПУ та НАБУ становлять "загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість".

Як зазначено у повідомленні, співробітники Управління спеціальних розслідувань ГПУ та детективи НАБУ під час проведення вказаної слідчої дії фактично заблокували всі приміщення ОАСК, у т.ч. і кабінети суддів, у яких перебували судді та працівники апарату суду, котрі не мають відношення до розгляду зареєстрованих у 2019 р. судових справ, у яких однією зі сторін є ВККС або її члени, що відповідно до ухвали слідчого судді від 25 липня 2019 р. було предметом обшуку.

На думку суддів, внаслідок дій представників вказаних правоохоронних органів не лише проведено обшук у приміщеннях, які не визначені ухвалою слідчого судді від 25 липня 2019 р., але й фактично паралізовано роботу суду 26 липня 2019 р., що мало наслідком масове зняття з розгляду адміністративних справ, призначених на цей день, неможливість здійснення прийому вхідної кореспонденції суду та її опрацювання у встановленому законом порядку.

З деталями можна ознайомитися за посиланням.

31.07.2019 р. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала виклик на допит до Генеральної прокуратури. Це Радіо Свобода заявив адвокат омбудсмена Андрій Тарасов.

"Ми вже отримали відповідну повістку від Генеральної прокуратури вчора (30 липня - прим. ред.), готуємося йти на допит", - зазначив адвокат, але відмовився відповісти на запитання про дату допиту, оскільки "це таємниця слідства".

Сайт Генеральної прокуратури України наразі не містить даних про виклик пані Денісової на допит.

Також адвокат відмовився коментувати зміст записів, оприлюднених НАБУ: "Наскільки я розумію щодо цих записів, то це докази в кримінальному провадженні. Саме суд, якщо ця справа дійде до суду, буде надавати юридичну оцінку цим доказам, зокрема, і щодо їх допустимості та ідентичності. Поки що нема що коментувати".

31.07.2019 р. Адвокат голови ОАСК Павла Вовка Михайло Ілляшев зазначив, що виклик суддів через соцмережі - це "останній шанс для піару ГПУ". Про це він заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".

"На жаль, у встановленому законодавством порядку жодного виклику не надходило, лише те, що громадськість може побачити в ЗМІ. Тобто ми дізналися про виклик до Генеральної прокуратури з Facebook", - заявив він.

30.07.2019 р. Пізніше пані Сарган на своїй сторінці у Facebook зазначила, що судді ОАСК П. Вовк, Є. Аблов, І. Шепітко та І. Погрібніченко були викликані до ГПУ для проведення процесуальних дій (вручення підозри та допиту) на 2 серпня 2019 р. на 14:00.

(для перегляду натисніть на зображення)

Сарган добавить

Так, прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook заявила, що заявила, що у четверг, 01.08.2019 р., Генеральний прокурор Юрій Луценко прийме рішення щодо цієї справи.

«До тексту підозри, що надійшла сьогодні (29.07.2019 р. - прим ред.) о 10:55 до заступника генпрокурора, немає жодного доказу, жодного файлу. Тобто текст не підкріплений фактажем.

Наголошу також, що брифінг С. Горбатюка не є юридичним доказом у кримінальному провадженні. У четвер генпрокурор Юрій Луценко заслухає справу і прийме рішення», - зазначила пані Сарган.

СарганВодночас Громадська рада доброчесності виступила із заявою щодо обшуків у ОАСК. На думку ГРД, оприлюднені НАБУ записи розмов та механізми впливу керівництва ОАСК на окремих суддів, ВККС, ДСА, СБУ, ДБР та омбудсмена «вчергове доводять корумпованість суддів найважливіших судів, зрощеність неформальними зв’язками з політиками та іншими високопосадовцями, панування в ній кругової поруки та безкарності».

Серед іншого, у ГРД закликали: 

  • Президента України - скликати Раду національної безпеки і оборони та ініціювати зміни у законодавство, які допоможуть перезапустити ВККС та ВРП та призведуть до реального очищення суддівського корпусу;
  • Генерального прокурора - максимально сприяти проведенню розслідування оприлюднених фактів, довести його до логічного завершення з тим, щоб ніхто з винних не уник покарання;
  • ВККС - виключити призначених під тиском членів Комісії Миколу Сіроша та Сергія Остапця з колегій, які проводять оцінювання суддів, а на пленарних засіданнях приймати рішення про їх відвід до завершення розслідування;
  • Уповноважену Верховної Ради з прав людини - зупинити проведення конкурсу на місце незаконно звільненого з посади члена Комісії Андрія Козлова (засідання конкурсної комісії призначене на 30 липня);
  • Верховну Раду України - дати оцінку діям Уповноваженої з прав людини;
  • ВРП - дати юридичну оцінку діям голови ДСА та зафіксованим діям суддів ОАСК, Суворовського районного суд м. Одеси; не допустити використання гарантій незалежності суддями, які обміняли її на задоволення особистих інтересів;
  • Раду суддів України - засудити використання колегами суддівських повноважень у власних інтересах та оприлюднити план заходів щодо викорінення негативних явищ у суддівському корпусі, викритих під час розслідування цієї справи.

«Зі свого боку обіцяємо враховувати оприлюднені матеріали при аналізі суддів та кандидатів на суддівські посади в ході проведення кваліфікаційного оцінювання», - зазначили у ГРД.

Нагадаємо, в ОАСК заявили про тиск працівників НАБУ та ГПУ на суддів. У свою чергу у ВРП зазначили, що відреагують на події в ОАСК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати