15 листопада 2021, 19:12

Обрати чи переобрати: результати Загальних зборів суддів КЦС ВС

15.11.2021 р. відбулися Загальні збори суддів Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, на які зареєструвалося 44 із 46 суддів. Головуючою зборів обрали суддю Ступак Ольгу В’ячеславівну. Секретарем зборів стала Антоненко Наталія Олександрівна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До порядку денного увійшли такі питання:

  • Обрання голови КЦС ВС.
  • Обрання заступника голови КЦС ВС.
  • Обрання делегатів від КЦС ВС на XIX позачерговий з’їзд суддів України.

КЦС ВС

                                (Фото: пресслужба Верховного Суду)

Голову КЦС ВС обирали шляхом таємного голосування зборами суддів цього суду. Свою кандидатуру подав чинний голова Гулько Борис Іванович. Суддя Ситнік Олена Миколаївна запропонувала на цю посаду Калараша Андрія Андрійовича.

Гулько Борис Іванович у своєму виступі підкреслив, що роботу керівника судять за тим, працює інституція чи ні: «За 4 роки спільної роботи під час мого головування з 32 тис. справ, які ми мали, залишилося тільки 8 тис. справ. Організація нашої роботи показала, що ми можемо виконувати поставлене завдання, а саме забезпечувати єдність і сталість судової практики, не забуваючи про розгляд справ у розумні строки та забезпечуючи доступ громадян до правосуддя».

Під час виступу суддя зосередив увагу на таких питаннях:

1. Організація роботи суду. Чинний голова переконаний, що постане питання щодо переформатування кількісного складу палат, що призведе до змін у колегіях. Проте Борис Іванович підкреслив, що третя палата КЦС ВС не буде розформована, оскільки показала свою результативність. Окрім того, суддя зазначив, що вирішиться організаційне питання щодо будівництва – у січні 2023 р. КЦС ВС вже має розпочати роботу в лівому крилі будівлі суду.

2. Зовнішня та внутрішня комунікація. В цьому аспекті Борис Іванович звернув увагу на забезпечення доступу громадян до вирішення цивільних спорів, а також можливість надати інформаційну допомогу судам першої та апеляційної інстанції, які мають проблеми з доступом до правосуддя в окремих регіонах України. Також, за словами кандидата, необхідно посилити комунікацію із суддями КГС та ККС.

3. Спеціалізація. У разі введення спеціалізації у КЦС ВС суддя передбачив проведення ротацій кожні 2-3 роки.

4. Борис Іванович запропонував переформатувати штатний розпис в офісі суддів, відділі автоматичного розподілу справ, правовому управлінні та управлінні комунікації із ЗМІ. Також він запропонував ввести посаду наукового консультанта.

5. Навчання суддів і збереження формату робочих нарад, на яких вирішуються проблематичні питання в роботі суддів.

«Комунікація з кожним суддею з мого боку відбувалася щоденно. Звісно, нас очікує скорочення штату, тому що склад у кількості 200 суддів свою справу виконав, з огляду на кількість справ, які тепер ми маємо в залишку. Проте суттєвих змін не планується», – зазначив кандидат на посаду.

Калараш Андрій Андрійович свою кар’єру розпочав у 2005 р., а з 2019 р. працює у Верховному Суді. Він запропонував певні зміни та інший шлях роботи КЦС ВС:

1. Ділова і прозора комунікація з головою ВС і через нього з іншими гілками влади. «Ми маємо відновити розумний діалог із суспільством та владою з дотриманням принципу незалежності судової гілки. За принципом круглого столу мають обговорюватися важливі питання, керівник повинен заслухати кожного суддю і тільки після цього приймати рішення», – наголосив суддя.

2. Систематизація роботи апарату Верховного Суду. Кандидат на посаду голови переконаний, що працівники апарату мають регулярно проходити кваліфікаційне оцінювання.

3. Підвищення рівня комунікації з суддями першої та другої інстанції (зокрема, шляхом розробки та підтримки єдності судової практики).

4. Участь суддів у міжнародному співробітництві.

5. Формування позитивного іміджу судді та КЦС ВС загалом.

Калараш Андрій Андрійович виступив проти скорочення штату і вважає, що після обговорення цього питання з суддями можна знайти інший шлях. У цьому полягає його зміна форми керівництва. Суддя підтримує запровадження спеціалізації суддів, адже вже є позитивний практичний досвід в інших судах.

«Кожен має прийняти рішення: або ми обираємо шлях змін, або залишаємо все так, як є», – закінчив свій виступ Андрій Андрійович.

гулько За результатами голосування Гулько Бориса Івановича переобрали на посаду голови КЦС ВС. За нього проголосувало 35 суддів. За Калараша Андрія Андрійовича свої голоси віддали 6 суддів, а 2 суддів не підтримали жодного з кандидатів.

Питання обрання заступника голови КЦС ВС зняли з порядку денного. Це питання вирішуватиметься, коли закінчаться повноваження у секретарів судових палат.

Що стосується третього питання порядку денного, то Загальні збори суддів КЦС ВС рекомендували для обрання делегатами від КЦС ВС на XIX позачерговий з’їзд суддів України такі кандидатури:

  • Від першої судової палати – Шиповича Владислава Володимировича.
  • Від другої судової палати – Бурлакова Сергія Юрійовича.
  • Від третьої судової палати – Гудиму Дмитра Анатолійовича.

КЦС ВС 1

                           (Фото: пресслужба Верховного Суду)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати