17 квітня 2024, 13:46

Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора: що треба знати

Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

У спадок можна отримати не тільки майно чи інші цінності, а й борги померлого. Відтак, спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, проте тільки в межах вартості майна, яке отримали у спадок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ірина Мудра: Україна значно просунулася в реалізації судової реформи"

Про це нагадує Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Кредиторові належить пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше 6 місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги. 

Проте, якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом 6 місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. 

Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у встановлені строки позбавляється права вимоги. Цивільний кодекс України зобов’язує спадкоємців задовольнити вимоги кредитора. Вимоги зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено. 

У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати