17 квітня 2024, 11:16

Ірина Мудра: Україна значно просунулася в реалізації судової реформи

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра під час конференції "Десятиліття трансформації на шляху до доброчесного майбутнього: впровадження антикорупційних реформ та реформ у сфері верховенства права в Україні за підтримки ЄС" розповіла про перебіг судової реформи. Про це повідомив Офіс Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін’юст визначено ключовим органом у створенні міжнародного компенсаційного механізму".

"Попри війну та щоденні біль і втрати ми продовжуємо реалізацію ініційованих Президентом України Володимиром Зеленським у 2019 році реформ. На якісно нових конкурсних засадах сформовано ключові органи суддівського врядування: Вищу раду правосуддя та Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. Усі кандидати проходили перевірку на доброчесність і відповідність критеріям професійної етики. До добору залучали визнаних міжнародних експертів", – наголосила Ірина Мудра.

Вона сказала, що на шляху до реалізації судової реформи вдалося відновити дисциплінарну функцію ВРП, упровадити безпрецедентний за відкритістю конкурс до Конституційного Суду та вдосконалити процедури добору кандидатів на посади суддів.

Ірина Мудра також акцентувала на важливості створення й запуску міжнародних механізмів відновлення справедливості для нашої країни – йдеться про компенсації для постраждалих унаслідок російського вторгнення та притягнення до відповідальності винних за розв’язану в Україні війну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати