10 вересня 2019, 13:15

Нові зміни до КПК: Рада прийняла закон за основу

Інформаційне управління Апарату ВРУ

297 народних депутатів прийняли за основу Закон №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства". Також ВРУ скоротить процедуру підготовки законопроекту до другого читання на половину. За таке рішення проголосували 278 народних депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Тепер "доторканні"".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроект спрямований на удосконалення правового регулювання кримінального процесу як для ефективного здійснення досудового розслідування, так і для надання стороні захисту додаткових гарантій від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів.

Законопроектом вносяться зміни до КПК України та пов’язані із цим зміни до Законів України "Про статус народного депутата України", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про судову експертизу", "Про радіочастотний ресурс України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій".

Як повідомив голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, Комітет рекомендував ВРУ прийняти даний проект Закону за основу і в цілому як закон з техніко-юридичними правками та з урахуванням наступних пропозицій:

1. Підпункт 26 пункту 4 розділу І викласти в такій редакції:

"ст. 481 доповнити ч. 2 такого змісту:

2. Генеральний прокурор (виконувач обов’язків Генерального прокурора), його заступник, керівник регіональної прокуратури може доручити іншим прокурорам, слідчим здійснити письмове повідомлення про підозру особам, визначеним в частині першій цієї статті, у порядку, визначеному частинами 1 та 2 ст. 278 цього Кодексу".

2. П. 1 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення» проекту викласти в такій редакції:

"1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, окрім змін до Закону України "Про статус народного депутата" та підпункту 27 п. 4 Розділу І Кримінального процесуального кодексу України, які набирають чинності з 1 січня 2020 р.".

Нагадаємо, Рада у першому читанні схвалила закон про імпічмент.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати