12 жовтня 2017, 10:00

Нові правила реєстрації доменів в Китаї

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю («МПІТ») 24 серпня 2017 році випустило остаточну версію Правил адміністрування доменних імен в Інтернеті («Нові правила доменних імен»). Ці нові Правила наберуть чинності 1 листопада 2017 року і замінять існуючі правила, оприлюднені в 2004 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Порівняно з проектом цього документу найбільш привабливою зміною в нових Правилах є видалення суперечливої статті 37. Стаття 37 проекту передбачала, що будь-яке доменне ім'я, веб-сайт якого розміщений в Китаї, має бути зареєстроване у китайського реєстратора доменних імен; в іншому випадку китайські постачальники послуг доступу в Інтернет повинні відмовитися від доступу в Інтернет. Стаття 37 привела до побоювань, що всі іноземні сайти будуть заблоковані в Китаї і що інтернет Китаю стане закритою інтрамережею.

Уряд США опублікував заяву, в якій публічно критикував запропоновану китайським урядом позицію щодо управління Інтернетом Різні джерела в міжнародних засобах масової інформації також інтерпретували проект як спробу захистити китайський інтернет від іноземного веб-сайту.

 У відповідь на ці побоювання і суперечки МПІТ видалило статтю 37 з нових правил імен доменів. Хоча це позитивний крок, поки неясно, чи буде і в якій мірі китайський уряд послаблювати контроль над сайтами, розміщеними в Китаї і в більш загальному плані, в Інтернеті. На практиці державний контроль може як і раніше здійснюватися іншими способами, такими як технологічні заходи (наприклад, блокування доступу) і обмеження на запис.

Інші помітні зміни в цих нових Правилах (в порівнянні з проектом) включають:

• Усунення вимоги про те, що кореневі серверні оператори і реєстри доменних імен / реєстратори повинні бути юридичними особами, створеними в Китаї.

• Ніхто не повинен зловмисно направляти своє доменне ім'я на IP-адресу іншої людини.

• Постачальники інформаційних послуг Інтернету не повинні використовувати доменні імена для протиправних дій. Реєстратори доменних імен та реєстратори зобов'язані вживати заходів проти цих доменних імен, включаючи скасування або відключення цих доменних імен.

На даний момент здається, що веб-сайти, розміщені на закордонних серверах, які не будуть порушені цими новими Правилами, за умови дотримання існуючого інтернет- цензурного контролю, який часто називають «Великим брандмауером».

Зміни в області реєстрації доменних імен слід розглядати в контексті більш широкої національної безпеки і розвитку кібербезпеки в Китаї. З ефективністю Закону про кібербезпеку від 1 червня.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати