09 серпня 2018, 15:15

Нова позиція суду ЄС щодо обнародування твору: «видатне рішення»

World IP Review

Суд Європейського Союзу (CJEU) вирішив, що завантаження зображення, що знаходиться у вільному доступі на будь-якому сайті, на інший сайт без згоди власника авторських прав є порушенням авторського права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Спір розпочався, коли учень німецької школи знайшов фото іспанського міста Кордоба в Інтернеті та використав його в презентації для уроку іспанської. Презентація із зображенням була завантажена на сайт школи.

Професійний фотограф Дірк Ренкхофф, автор зображення, заявив, що використання фото на сайті школи є порушенням його прав на дозвіл відтворення та обнародування.

Федеральний суд Німеччини (Bundesgerichtshof) видав попереднє рішення у справі минулого року. Він попросив Європейський суд з'ясувати, чи робота, що знаходиться у вільному доступі для користувачів Інтернету на сторонньому веб-сайті за згодою власника авторських прав, вважається обнародуваною, якщо вона потім буде опублікована на іншому загальнодоступному веб-сайті.

У квітні Генеральний адвокат Мануель Кампос Санчес-Бордона висловив думку, що інтернет-користувачі не повинні вимагати розслідування статусу авторського права зображення, що було взяте з мережі Інтернет та використовувалося в освітніх цілях.

Кампос Санчес-Бордона зазначив, що зображення було легко доступним в Інтернеті. За його словами, на веб-сайті, який мав дозвіл на використання зображення, посилання на Ренкхоффа не було.

«Ми не можемо вимагати, щоб користувачі досліджували, чи зображення, що розміщені в Інтернеті та доступні без будь-яких обмежень чи застережень, є захищеними авторським правом, якщо вони використовуються для освітніх цілей», – заявив адвокат.

Однак вчора Європейський суд дійшов іншого висновку, заявивши, що розміщення роботи, що знаходиться в публічному доступі на інший веб-сайт, можна вважати обнародуванням.

«Держави-члени повинні надавати авторам виняткове право дозволяти чи забороняти обнародування твору», – вирішив суд. Тому будь-яке стороннє використання твору без згоди автора становить порушення авторських прав.

Що стосується освітніх цілей використання зображення, Європейський суд заявив, що зображення було обнародуване, коли його завантажили на сайт школи, а не коли учень використав його для презентації.

Суд дійшов висновку, що якщо фотографія, яка знаходиться у вільному доступі на одному веб-сайті, розміщується на іншому без згоди автора, для уникнення порушень потрібен новий дозвіл правовласника.

Нілс Рауер, партнер Hogan Lovells, назвав рішення «видатним».

За інформацією WorldIPPreview.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати