3 квітня 2024 року Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов та Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк підписали Угоду про взаємодію та співпрацю між їхніми установами.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні запрацювала нова облікова система часток товариств"
Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР.
Угода створює основу для співробітництва та зміцнення взаємодії між НКЦПФР та НКРЕКП з нагляду за оптовими енергетичними ринками, а також запобігання зловживанням та недобросовісній конкуренції на оптовому енергетичному ринку, ринках капіталу та організованих товарних ринках. З цією метою сторони зобов’язуються обмінюватися інформацією щодо оптової торгівлі енергоносіями, проводити робочі наради та консультації, а також створювати спільні робочі групи для формування єдиної позиції щодо своєї регуляторної політики, вживати спільних заходів та обговорювати проекти законів та нормативно-правових актів, які становлять спільний інтерес. Угода набирає чинності з дня її підписання та діє безстроково.
"НКЦПФР разом з НКРЕКП спрямують свої зусилля на забезпечення прозорості та конкурентності на оптовому енергетичному ринку, ринках капіталу та організованих товарних ринках. Завдяки консультаціям експертів Проекту ЄС ми змогли знайти оптимальну та ефективну модель взаємодії між державними органами, які регулюють цей сектор", — зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.
"Підписанням цієї Угоди ми досягаємо основної мети — робимо ринки конкурентними та прозорими у відповідності до кращих європейських практик. Також ми створюємо правові підстави для посилення співробітництва між нашими інституціями у сфері нагляду за оптовими енергетичними ринками. В подальшому це сприятиме ефективному виконанню нашими органами покладених законодавством завдань та функцій. Угода також повинна допомогти активізувати роботу із запобігання зловживанням на оптовому енергетичному ринку і ринках капіталу та організованих товарних ринках", — зазначив Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.