Після декількох місяців затримки і жарких політичних дискусій серед всіх німецьких партій про масштаби захисту журналістів, інформаторів і працівників парламент Німеччини 21 березня 2019 року прийняв проект Закону про комерційну таємницю Федерального уряду. Цей закон реалізує Директиву (ЄС) 2016/943 Європейського парламенту про захист нерозкритого ноу-хау і комерційної інформації (комерційної таємниці) від їх незаконного придбання, використання та розкриття в національному законодавстві Німеччини з метою встановлення однорідного захисту комерційної таємниці.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Попереднє законодавство. До теперішнього часу в Німеччині захист комерційної таємниці частково регулювалася в трьох різних областях: правопорушення, недобросовісна конкуренція та кримінальне право, причому кожна область охоплює тільки свою конкретну сферу застосування, в той час як відсутній всеосяжний і універсальний підхід.
Згідно з попередніми стандартами, комерційна таємниця визначалася як будь-який факт, який не є загальновідомим або недоступним і який, згідно із рішенням власника, повинен зберігатися в таємниці на підставі законних економічних інтересів. На додаток до об'єктивного факту, що інформація не була оприлюднена, це було перш за все бажання власника зберегти таємність, яка була важлива. Новий закон зараз відходить від цього підходу, зосередивши увагу насамперед на об'єктивних заходах щодо захисту комерційної таємниці.
Правове визначення комерційної таємниці. У новому Законі про комерційну таємницю (Gesetz zum Schutz von Geschäftsgeheimnissen - «GeschGehG»), який тепер прийнято, термін «комерційна таємниця» юридично визначений вперше. Відповідно до § 2 статті 1, комерційною таємницею є інформація,
1. яка не є загальновідомою або легкодоступною ні за своєю повнотою, ні за точним розташуванням і складом її компонентів особам в колах, які зазвичай мають справу з цим типом інформації, і тому має економічну цінність,
2. яка підлягає відповідним заходам конфіденційності його законним власником в даних обставинах, і
3. в чиїй конфіденційності власник має законний інтерес.
Відповідно, власник комерційної таємниці тепер повинен застосовувати «відповідні» заходи для забезпечення нерозголошення комерційної таємниці і - в разі будь-якого спору - довести, що такі заходи були прийняті.
Таким чином, щоб отримати захист відповідно до GeschGehG, вкрай важливо, щоб власник комерційної таємниці міг продемонструвати, які конкретні заходи були прийняті для захисту комерційної таємниці і щоб ці заходи були доречними. Таким чином, вирішальними факторами, ймовірно, будуть впровадження і документування блоків доступу, паролів, заходів безпеки ІТ, угоди про всеосяжну конфіденційність із співробітниками і діловими партнерами, безпеку доступу в приміщення тощо.
Дозволена поведінка при GeschGehG
Зворотний інжиніринг. GeschGehG також чітко регулює дозволені дії для отримання комерційної таємниці. Це включає в себе незалежне виявлення або створення, а також спостереження, розслідування, демонтаж або тестування продуктів або об'єктів, які були зроблені загальнодоступними або знаходяться в законному володінні дослідника.
Ця процедура, так званий «зворотний інжиніринг», в даний час вперше повністю легалізована, за винятком випадків, коли інше узгоджено з договором. Закон прямо спрямований на сприяння технічному прогресу за допомогою спостереження і демонтажу продукції - аж до меж існуючих прав промислової власності, таких як патенти або права на зразки.
Захист інформаторів. GeschGehG реалізує виключення, призначені для захисту інформаторів, журналістів і співробітників. Наприклад, заходи, процедури і засоби захисту GeschGehG не застосовуються до придбання, використання або розголошення комерційної таємниці, якщо це має місце для розкриття незаконної дії, професійної або іншої неправомірної поведінки і якщо придбання, використання або розкриття є для захисту громадських інтересів.
Робота з порушеннями під GeschGehG
Засоби відшкодовування. GeschGehG кодифікує засоби відшкодування в разі порушення, наприклад, припинення або заборона на використання або розголошення комерційної таємниці, вилучення контрафактних товарів з ринку, знищення контрафактних товарів, збиток, грошову компенсацію, але і претензії до інформації.
Конфіденційність судового розгляду. Нарешті, GeschGehG прагне захистити конфіденційність комерційних секретів в ході цивільного судочинства, надаючи дозвіл на передачу юрисдикції певним спеціалізованим судам у випадках порушення комерційної таємниці, можливість класифікувати судовий процес як конфіденційний за запитом однієї з сторін, і потенційне обмеження числа осіб, які мають право на доступ до доказів і / або слухань.