Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м’якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах помірної інфляції та високої невизначеності щодо подальшого перебігу пандемії в Україні та світі.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Монети номіналом 25 копійок перестануть бути платіжним засобом з 1 жовтня".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначається, у липні-серпні інфляція була нижчою цільового діапазону 5%+/-1 в.п. Динаміка базової інфляції була стриманою. Пожвавлення споживчого попиту, а також подорожчання палива та природного газу, яке відображає тенденції світових ринків, врівноважувалися сезонною корекцією цін на сирі продукти харчування.
Зокркма, показники імпорту, роздрібного товарообігу, витрат громадян на внутрішній туризм, нерухомість та автівки свідчать про подальше відновлення споживчого попиту, яке, ймовірно, триватиме й найближчими місяцями. М’яка монетарна політика Національного банку та фіскальні стимули уряду для економіки, зокрема зміна соціальних стандартів, підтримають цей тренд.
Водночас поступове одужання світової економіки від коронакризи і надалі штовхатиме ціни на енергоресурси вгору. Вагомий внесок в загальний показник інфляції також матиме статистичний ефект низької бази порівняння, сформованої в останні місяці минулого року. Усе це створює ґрунт для входження інфляції у цільовий діапазон до кінця року.
Також зазначається, що збільшення рівня захворюваності на коронавірус в Україні упродовж останніх місяців не вплинуло на темпи відновлення економічної активності. Утім, нова хвиля COVID-19 може стримати споживчий попит і загальмувати пожвавлення в секторах, які орієнтовані на внутрішній ринок, насамперед сектор послуг.
Актуальними залишаються також інші ризики:
- негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність;
- ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах;
- збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату та ризик посилення протекціонізму в світі.
Так, з огляду на зазначений баланс ризиків та стійкий тренд відновлення споживчого попиту Правління Національного банку вирішило зберегти облікову ставку на рівні 6%.
Збереження облікової ставки на рівні 6% ухвалене рішенням Правління Національного банку України від 3 вересня 2020 року № 559-рш "Про розмір облікової ставки".
Нагадаємо, НБУ рекомендує оптимізувати зміст документів для реєстрації правил добровільного страхування.