01 листопада 2021, 12:10

НБУ встановив нові правила перестрахування в іноземних фінустановах

Пресслужба НБУ

Відтепер страхові компанії можуть укладати договори перестрахування лише з тими іноземними перестраховиками, які відповідають вимогам Національного банку України. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Банки очікують на рекордне зростання попиту на бізнес-кредити"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

А саме – іноземний перестраховик повинен відповідати рейтингу фінансової надійності на достатньому рівні або ж одночасно двом умовам – мати досвід безперервної роботи понад три роки та працювати в країні з державним наглядом на ринку страхування.

Крім того, новими правилами українським страховикам заборонено: 

  • укладати договори перестрахування з іноземними перестраховиками, які зареєстровані в державах, що визнані країнами-агресорами; 
  • співпрацювати з перестраховиками в тих юрисдикціях, які не виконують належним чином міжнародні рекомендації у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.

Також наголошуємо, що страховики більше не зобов’язані реєструвати договори перестрахування з іноземними перестраховиками та повідомляти Національний банк упродовж 10 календарних днів про їх укладення у зв'язку з прийняттям Закону України від 1 липня 2021 року №1601-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою" (далі – Закон № 1601).

Нагадаємо, що нові правила перестрахування в іноземних перестраховиків передбачені постановою Правління НБУ від 20 жовтня 2021 року № 107 "Про затвердження Положення про перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента", яка набрала чинності 22 жовтня 2021 року. Постанова була ухвалена на виконання Закону № 1601.

Так, відповідно до нього Національний банк отримав повноваження визначати порядок та вимоги перестрахування в іноземних перестраховиках. Раніше це було компетенцією Кабінету Міністрів України.

Отже, постанова КМУ від 4 лютого 2004 року № 124 "Про затвердження Порядку та вимог щодо здійснення перестрахування у страховика (перестраховика) нерезидента" втратила чинність. Щодо цього Національний банк веде відповідні комунікації з Міністерством фінансів України.

Також інформуємо, що Національний банк наразі розробляє проєкт постанови Правління Національного банку, яким буде скасовано розпорядження Нацкомфінпослуг від 15 вересня 2015 року № 2201 "Про затвердження Порядку реєстрації договорів перестрахування та надання страховиками (цедентами, перестрахувальниками) інформації про укладені договори перестрахування зі страховиками (перестраховиками) нерезидентами".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати