25 жовтня 2021, 15:12

Банки очікують на рекордне зростання попиту на бізнес-кредити

Пресслужба НБУ

Банки у ІІІ кварталі підтвердили позитивні настрої попередніх опитувань стосовно динаміки кредитування: респонденти очікують зростання попиту бізнесу на кредити та відзначили подальше зростання попиту на псімейні позики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Національний банк не застосовуватиме заходів впливу до кредитних спілок за порушення, викликані карантином"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Попит на кредити підвищується, стандарти кредитування пом’якшуються

У липні–вересні 2021 року попит на бізнес-кредити вчергове зріс, найбільше на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити. Визначальні чинники – зниження відсоткових ставок і потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі.  

Банки відзначають пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу та зростання рівня схвалення заявок.

Попит населення на кредити продовжує зростати. Три квартали поспіль банки відзначають більшою мірою зростання попиту на іпотечні кредити, якщо порівняти зі споживчими. Стандарти кредитування пом’якшуються протягом року. Боргове навантаження домогосподарств респонденти оцінили як найнижче за всю історію спостережень.

У ІІІ кварталі учасники опитування відзначили зростання процентного та кредитного ризиків, водночас ризик ліквідності зменшився.

Очікування перспектив кредитування є позитивними

У наступні 12 місяців 92% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 79% – корпорацій. Очікування зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими з 2016 року.

У IV кварталі банки не планують в цілому змінювати кредитні стандарти для корпоративних клієнтів, водночас пом’якшуватимуть стандарти кредитування населення.

У найближчі три місяці банки очікують подальшого зростання всіх видів ризику, найбільше – процентного.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати