Національний банк України поширив на інкасаторські компанії, що здійснюють оброблення та зберігання готівки, вимоги щодо ведення касових операцій банками в Україні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ створив передумови для запровадження моделі використання BankID".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зазначається, що інкасаторські компанії здійснюватимуть взаємодію з Нацбанком, іншими банками та клієнтами банків за правилами роботи з готівкою, що діють для банків.
Таке рішення регулятора сприятиме подальшому переходу до делегованої моделі організації готівкового обігу та поширенню міжнародного досвіду роботи СІТ-компаній в Україні.
Також, це дасть можливість врегулювати діяльність інкасаторських компаній на ринку готівкового обігу, а також підвищити якість готівки національної валюти в обігу.
Зокрема, інкасаторська компанія зобов’язана:
- забезпечувати оброблення готівки в спеціально обладнаному приміщенні інкасаторської компанії;
- здійснювати контроль за платіжністю і справжністю банкнот та монет із використанням відповідного обладнання (приладів) під час приймання та оброблення готівки;
- визначати платіжність банкнот та монет.
Крім того, Національний банк удосконалив послідовність здавання готівки національної валюти, включаючи обов’язкове вивезення не придатних до обігу банкнот і монет:
- до уповноважених банків/інших банків ‒ на договірних умовах;
- до Національного банку ‒ згідно з Єдиним договором банківського обслуговування.
Про це йдеться у постанові Правління Національного банку України від 31 березня 2020 року № 43 "Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні", що набирає чинності з 01 червня 2020 року.
Нагадаємо, Нацбанк оптимізував розрахунок обов’язкових резервів у межах підтримки ліквідності банків.