01 квітня 2020, 12:57

НБУ створив передумови для запровадження моделі використання BankID

Прес-служба НБУ

Дистанційний доступ до фінансових, адміністративних та інших послуг за допомогою Системи BankID Національного банку України (далі – Система BankID НБУ) уже сьогодні можуть отримати громадяни, що мають рахунки в 14 українських банках.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк оптимізував розрахунок обов’язкових резервів у межах підтримки ліквідності банків".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, Нацбанк планує подальший активний розвиток цієї системи диcтанційної ідентифікації та розширення сфери її використання.

Так, зокрема регулятор створив передумови для запровадження комерційної моделі використання Системи BankID НБУ у найближчій перспективі.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 17 березня 2020 року № 32 “Про затвердження Положення про Систему BankID Національного банку України” (Постанова № 32).

Реалізація норм цього документа надасть абонентам додаткову мотивацію для підключення до системи, а також сприятиме підвищенню рівня якості послуг та удосконаленню її роботи.

У НБУ повідомляюьб, що абоненти-ідентифікатори (банки) зможуть монетизувати передавання даних на користь абонентів-надавачів послуг, які дистанційно надають комерційні послуги (адміністративні послуги залишаться безкоштовними). Завдяки зростанню кількості абонентів-ідентифікаторів та їх клієнтів зростатиме і кількість надавачів послуг.

Тарифікуватимуться лише ті операції, під час яких дані для ідентифікації клієнта були успішно передані між абонентами. Водночас сплачувати кошти за отримані послуги буде абонент-надавач послуг абоненту-ідентифікатору.

Оперативне управління та розвиток системи здійснюватиме Рада Системи BankID НБУ.

Також, у Нацбанку нагадали, що система BankID НБУ сьогодні налічує 33 абоненти, з них: 14 банків (КБ “Приватбанк”, АТ “Ощадбанк”, АТ “Альфа банк“, АТ “ПУМБ”, Monobank (АТ “Універсал Банк”), А-Банк (“АТ “Акцент-банк”), АТ “Альянс”, АТ “Банк ФОРВАРД”, Акціонерний банк “Південний”, АТ “Кредобанк”, АТ АБ “Радабанк”, АТ  “Мотор – банк”, ПАТ “Банк Восток”, АТ “Ідея Банк) та 19 інших установ (порталів послуг).

Найближчим часом ще низка банків та установ планують приєднатися до Системи BankID НБУ, наразі вони перебувають на етапі тестування та налаштування.

Нагадаємо, набув чинності закон про застосування незареєстрованих ліків для лікування COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати