01 квітня 2020, 10:58

Нацбанк оптимізував розрахунок обов’язкових резервів у межах підтримки ліквідності банків

Прес-служба НБУ

Національний банк України змінив алгоритм розрахунку зобов’язань банків, що підлягають обов’язковому резервуванню. З 11 квітня 2020 року кошти, що банки залучають від нерезидентів, будуть враховуватися не окремо на валовій основі, а на сальдовій основі разом із міжбанківськими коштами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ визначив механізми контролю за інкасаторськими компаніями".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Така зміна алгоритму сприятиме збільшенню ліквідності банківської системи щонайменше на 5 млрд грн. Це надасть банкам додаткову підтримку в умовах посилення ризиків, пов’язаних з поширенням короновірусу та його впливом на настрої бізнесу та населення", - зазначили у НБУ.

Таким чином, Нацбанк продовжує вживати заходів для забезпечення безперебійного функціонування банківської системи. З цією метою у березні були оптимізовані графік тендерів та строковість для стандартних інструментів регулювання ліквідності банків. Також підготовлено фундамент для запровадження операцій з довгострокового рефінансування банків на строк до 5 років.

Зазначені зміни щодо алгоритму обов’язкового резервування затверджені Рішенням Правління Національного банку №224-рш від 26 березня 2020 року «Про внесення зміни до рішення Правління Національного банку України від 23 листопада 2017 року №752-рш». Вони набувають чинності у перший день наступного періоду утримання обов’язкових резервів, який починається з 11 квітня 2020 року.

Нагадаємо, у Раді зареєстровано постанови щодо скасування голосування за ринок землі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати