03 липня 2020, 10:57

НБУ та НКЦПФР домовилися про співпрацю в розвитку інфраструктури ринків капіталу

Прес-служба НБУ

Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України 01 липня 2020 року уклали Меморандум про взаєморозуміння стосовно співробітництва з оверсайта та нагляду за інфраструктурами ринків капіталу в Україні. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінфін скасував випуск єврооблігацій через відставку глави НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Мета цього документу – зміцнити та посилити співробітництво між фінансовими регуляторами у сфері ефективного оверсайта та нагляду за  інфраструктурами ринків капіталу, щоб знизити ймовірність системних ризиків у їх діяльності. Це дасть учасникам ринків додаткову упевненість у їх загальній фінансовій стабільності, стійкості та надійності", - ідеться у повідомленні.

Зокрема Меморандум створить підґрунтя для здійснення Національним банком оверсайта ключових інфраструктур ринків капіталу (тобто систем розрахунків щодо цінних паперів, діяльності Центрального депозитарію цінних паперів, центральних контрагентів та торгових репозиторіїв) та подальшого проведення їх комплексного оцінювання на відповідність міжнародним стандартам PFMI "Принципи для інфраструктур фінансового ринку", опублікованим Банком міжнародних розрахунків та Міжнародною організацією комісій з цінних паперів. 

Зазначається, що завданням Нацбанку щодо оверсайта за інфраструктурами ринків капіталу є сприяння запобіганню та зменшенню макроризиків ліквідності, кредитного, операційного та інших ризиків фінансового ринку, а також загроз загальній фінансовій стабільності. 

Оцінювання інфраструктур ринків капіталу на відповідність PFMI проводитиме Нацбанк разом із НКЦПФР. На основі цих міжнародних стандартів фінансові регулятори також спільно розроблять рекомендації управління ризиками інфраструктур ринків капіталу. 

Так, згідно із Меморандумом Національний банк та НКЦПФР налагодять результативну взаємодію, обмін інформацією та досвідом, спільну координацію зусиль із питань:

- оцінки ризиків, пов’язаних з інфраструктурами ринків капіталу;

- суттєвих змін інформаційних систем інфраструктур ринків капіталу;

- відповідності національним та міжнародним стандартам, зокрема PFMI;

- поліпшення співробітництва та координації між регуляторами та органами влади. 

Крім того, фінансові регулятори спільно працюватимуть над змінами до законодавства з метою закріплення повноважень Нацбанку щодо оверсайта ключових інфраструктур ринків капіталу.

Нагадаємо, НБУ запровадив нові підходи до організації і проведення виїзних перевірок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати