10 лютого 2020, 17:26

НБУ та Нацкомфінпослуг домовились про передавання функцій згідно зі спліт

Прес-служба НБУ

Національний банк України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг України (Нацкомфінпослуг) підписали Меморандум про взаємодію і співпрацю для забезпечення реалізації положень закону про "спліт" у частині передавання функцій державного регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до Національного банку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ оптимізував структуру в межах проекту "спліт"".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нагадаємо, що у вересні минулого року було прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг", яким і передбачено так званий "спліт". Згідно із законом з 1 липня 2020 року Національний банк стане регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій замість Нацкомфінпослуг.

Підписаний регуляторами документ забезпечить більш скоординований та ефективний процес передачі функцій з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг від Нацкомфінпослуг до Національного банку.

«Меморандум передбачає: створення робочої групи з представників регуляторів, яка координуватиме  взаємодію НБУ та Нацкомфінпослуг з метою передавання функцій; порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Нацкомфінпослуг з підготовки проектів регуляторних актів», – зазначається у повідомленні.

Крім того, регулятори домовились про передавання Нацбанку документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій.

Нагадаємо, НБУ шукає директорів нових департаментів, у межах проєкту "спліт".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати