28 жовтня 2020, 11:20

НБУ розширює перелік публічної інформації про небанківські фінустанови

Прес-служба НБУ

Національний банк працює над підвищенням прозорості небанківського фінансового ринку. Частиною цього процесу є розширення переліку інформації про цей ринок, яка оприлюднюється регулятором.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Акредитація" нотаріусів: Нацбанк закликають вжити заходів для припинення незаконної практики банків"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, Національний банк починає публікацію інформації про осіб, які отримали погодження регулятора на набуття істотної участі у фінустанові, а також осіб, яким було відмовлено в цьому, і які відповідно не можуть користуватися правом голосу та брати участь в управлінні такою установою.

Де та як оприлюднюватиметься інформація про осіб, що набули істотної участі

Перелік цих осіб буде доступний на вебсайті Національного банку у розділі "Нагляд / Регулювання ринку небанківських фінпослуг ("спліт")" за посиланням "Пошук небанківських фінансових установ".

Оновлення інформації відбуватиметься після ухвалення відповідного рішення за результатами розгляду Національним банком відповідних заяв на набуття чи збільшення істотної участі у фінустанові.

Наслідки порушення вимог щодо погодження набуття істотної участі

Національний банк регулярно виявляє осіб, які всупереч вимогам законодавства набули істотну участь у небанківських фінансових установах без відповідного отримання погодження регулятора. Чинним законодавством передбачені суттєві наслідки таких дій.

Тож непогоджені власники не мають права прямо або опосередковано, повністю або частково користуватися правом голосу за придбаними акціями (частками) та брати будь-яким чином участь в управлінні фінансовою установою. Рішення загальних зборів акціонерів або учасників, ухвалені за участю таких осіб, не мають юридичної сили.

Водночас право брати участь у голосуванні може бути передане довіреній особі, яку призначає Національний банк з-поміж осіб, запропонованих фінансовою установою, на період до отримання власником погодження від регулятора на набуття істотної участі.

Перелік осіб, які набули істотну участь із порушенням вимог

Перелік власників істотної участі, які не мають права користуватися правом голосу та брати участь в управлінні небанківською фінансовою установою, перебуває на стадії формування. Наразі він містить відомості виключно про осіб, які набули істотну участь з порушенням законодавства, виявлених Національним банком на дату, зазначену у файлі.

Нагадаємо, небанківські фінансові установи отримали нові можливості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати