24 червня 2020, 10:16

НБУ підвищено прозорість ухвалення рішень щодо застосування заходів впливу до банків

Прес-служба НБУ

Національний банк України оновив порядок застосування заходів впливу до банків. Відтепер перед застосуванням заходу впливу НБУ буде запрошувати представника банку на засідання Правління або Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як правильно розкривати умови банківської послуги в рекламі: приклад кешбеку".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, під час засідання представник банку зможе дати пояснення або висловити заперечення щодо заходу впливу. Результати розгляду пояснень та заперечень будуть враховуватися при ухваленні остаточного рішення Правлінням НБУ щодо застосування заходу впливу. Такий підхід надасть банкам додаткові можливості для відстоювання власної позиції.

Крім цього, у рішенні НБУ про застосування заходу впливу з’явиться новий пункт: оцінки і висновки. Рішення також міститиме пояснення адекватності застосування заходу впливу. Такі нововведення підвищать прозорість ухвалення рішень Національного банку щодо застосування заходів впливу та сприятимуть кращому розумінню ринком регуляторної політики НБУ.

Також НБУ уточнив критерії віднесення банку до категорії проблемних за наявності конфлікту інтересів. Так, якщо між власниками істотної участі в банку є протиріччя і це шкодить його діяльності, банк буде визнано проблемним.

Зазначені зміни до положення про застосування НБУ заходів впливу (далі - Положення) передбачені постановою Правління НБУ від 22 червня 2020 р. №79, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Нагадаємо, НБУ змінив вимоги до мінімального розміру регулятивного капіталу банку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати