01 лютого 2025, 11:31

Рада бізнес-омбудсмена отримала у 2024 році понад тисячу скарг: деталі

У 2024 році Рада бізнес-омбудсмена отримала 1191 скаргу, водночас було закрито 659 справ (загалом 64% закритих справ завершено успішно). Про роботу Ради за рік розповів бізнес-омбудсмен Роман Ващук на традиційній зустрічі зі ЗМІ 31 січня 2025 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Погане адміністрування — це ґрунт, на якому виростає вразливість бізнесу».

За словами бізнес-омбудсмена, серед пріоритетів Ради залишилися напрями вирішення індивідуальних скарг та системних проблем бізнесу, а також поширення ідей належного урядування для розбудови довіри між бізнесом і владою. Водночас є й новий напрям роботи, а саме залучення бізнесу у відновлення України та розв’язання проблем у подоланні наслідків війни.

«Найбільше нашої допомоги потребують малі та середні підприємства, які не можуть дозволити собі найняти дорогих юристів. Але ми працюємо і з великими фірмами, які мають юристів і бачать нашу спеціалізацію з адміністративного права. І наша «інституційна пам'ять» доповнює їхні можливості», – сказав він.

Роман Ващук також навів деяку статистику щодо роботи Ради. Так, у 2024 році Рада отримала 1191 скаргу, з яких на користь скаржників було закрито 659 справ. Загалом за сприяння Ради бізнес-омбудсмена для українських підприємців було збережено 2,2 млрд грн. Згідно з відповідями, що були надані через форму зворотного зв’язку, було 97% задоволених скаржників.

Серед ТОП-звернень до Ради бізнес-омбудсмена у 2024 році були такі:

1) податкові питання – 61%;

2) дії правоохоронних органів – 13%;

3) дії державних регуляторів – 7%;

4) митні питання – 6%;

5) органи місцевого самоврядування – 4%.

Крім цього бізнес-омбудсмен навів приклади успішних кейсів Ради, серед яких:

1) Мінекономіки надало ТОВ «Ворватс Фарма» висновок щодо продовження строків оплати за пробірки для забору крові;

2) податкова зняла статус боржника з ТОВ «Галіція Дистилері» у 52,4 млн грн та скасувала податкову вимогу та рішення про опис майна в податкову заставу;

3) Івано-Франківська міська рада надала компанії дозвіл на розміщення торгової точки тощо.

Щодо останнього кейсу Роман Ващук наголосив на тому, що він лише підкреслює той факт, що Рада працює не лише з великими компаніями, а і з найменшими ФОПами. За його словами, інспектори Ради завжди працюють «глибоко» в кожному питанні.

Окремо пан Ващук нагадав про те, що Рада бізнес-омбудсмена напрацювала Декларацію справедливого та розсудливого адміністрування. Документ має бути використаний як дороговказ та практичний інструмент для застосування положень закону «Про адміністративну процедуру» до реальних кейсів та врегулювання спірних ситуацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати