Національний банк створив гнучкі умови для проведення банками реструктуризації кредитів, наданих боржникам, основним видом діяльності яких є виробництво "зеленої" електроенергії.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ пропонує до обговорення нові вимоги до розкриття інформації про споживчі кредити".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зазначається, що такі умови впроваджені, зважаючи на кризові явища, що склалися у секторі відновлюваної енергетики, на подолання яких спрямовані положення Закону № 810-ІХ *.
Так, банки зможуть оцінювати кредитний ризик таких боржників без застосування визначених факторів за одночасного дотримання таких вимог:
- зміни до умов укладених договорів, зокрема пов’язані з реструктуризацією, будуть внесені банками до 28 лютого 2021 року;
- такі зміни не призводять до зменшення очікуваних грошових потоків за активом (NPV) понад 10%.
Зокрема, згідно з вимогами Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України вибір найприйнятніших інструментів врегулювання заборгованості є компетенцією банку.
Тому Національний банк зазначив про можливість застосування банками інструментів реструктуризації незалежно від статусу проблемності боржника.
Рішення затверджене постановою Правління НБУ від 18 серпня 2020 року №118 "Про особливості виконання вимог деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань оцінки кредитного ризику". Постанова набирає чинності з 19 серпня 2020 року.
Нагадаємо, НБУ планує підвищити рівень інформаційної безпеки та кіберзахист у сфері переказу коштів.