01 лютого 2023, 12:36

НБУ: Банки прогнозують зростання обсягів фондування та строковості депозитів

Пресслужба НБУ

У ІV кварталі 2022 року обсяги фондування від клієнтів збільшилися, його середня вартість зросла. Частка зобов’язань у іноземній валюті зростала два квартали поспіль. Вперше від середини 2021 року банки очікують зростання строковості депозитів у наступні 12 місяців. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Банки дещо поліпшили оцінки показників та перспектив кредитування: опитування".

Так, обсяг капіталу за 2022 рік дещо збільшився. У наступні 12 місяців банки очікують зменшення обсягу капіталу зростання його вартості.

У жовтні-грудні 2022 року близько 95% респондентів повідомили про зростання обсягів коштів як домогосподарств, так і корпорацій. Обсяги оптового фондування, до якого належить, зокрема, довгострокове рефінансування НБУ, скорочувалися чотири квартали поспіль.

У НБУ повідомили, що в І кварталі 2023 року фінустанови очікують зростання залучень від населення, водночас прогнозують зниження обсягів оптового фондування та коштів корпорацій. Близько половини респондентів повідомили про підвищення у IV кварталі вартості коштів домогосподарств і бізнесу, також зросла частка фінустанов, у яких збільшилася вартість оптового фондування. Банки очікують на збереження цих тенденцій у найближчі три місяці.

Водночас частка зобов’язань банків у іноземній валюті зростала другий квартал поспіль. Проте у І кварталі банки не вбачають змін частки валютних коштів клієнтів. Строковість фондування скоротилася, втім меншою мірою, ніж у попередні періоди. Водночас вперше від початку опитування в 2021 році банки очікують зростання строковості депозитів у наступні 12 місяців.

Також загальний обсяг капіталу банків за останній рік дещо збільшився, переважно у великих банків. 39% респондентів порівняно з 45% у ІІІ кварталі прогнозують у найближчі 12 місяців зменшення обсягу капіталу переважно через скорочення активів, негативні зміни в економіці та регуляторні вимоги. Очікування банків стосовно намірів акціонерів збільшити обсяг капіталу поступово поліпшувалися протягом року.

При цьому більшість опитаних зазначили, що вартість капіталу в середньому збільшилася, близько третини респондентів очікують здорожчання капіталу надалі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати