20 березня 2024, 17:49

НАЗК: ОЕСР позитивно оцінила роботу системи антикорупційних органів України

Пресслужба НАЗК

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала Звіт антикорупційних реформ в Україні (далі – Звіт) за результатами пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції. Про це повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК під'єднало КМДА до Порталу викривачів".

За інформацією НАЗК, Звіт засвідчив, що Україна за 2022 рік та перше півріччя 2023 року продемонструвала суттєвий прогрес у різних сферах боротьби з корупцією та розбудови доброчесності. 

Так, Звіт оцінює антикорупційні реформи в Україні на основі набору індикаторів та  критеріїв оцінки у п'яти сферах діяльності. У ньому проаналізовано зусилля Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Вищого антикорупційного суду (ВАКС), Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), органів прокуратури, судової влади та інших щодо внесення змін до законодавства, розбудови антикорупційних інституцій, заходів з виявлення, розслідування та судового провадження корупційних злочинів, а також визначено напрями, які потребують вдосконалення.

Як зазначається, команда НАЗК впродовж року працювала над підготовкою відповідей на Анкету та супроводом процесу моніторингу, а неурядові організації та міжнародні партнери надали відповіді на моніторингову анкету та коментарі до проєкту Звіту. Після двосторонніх консультацій цей звіт був представлений та обговорений на пленарному засіданні ОЕСР у жовтні 2023 року, де фахівці ОЕСР високо оцінили досягнення України в антикорупційній політиці.

"Формування та імплементація антикорупційної політики є ключовим напрямом державної політики України та довготривалої співпраці з ОЕСР. Висока оцінка ОЕСР діяльності НАЗК є показником того, що Україна зміцнює антикорупційну систему навіть під час війни, а також готова до прозорого повоєнного відновлення за допомоги міжнародних партнерів. Попри значні затримки з ухваленням Антикорупційної стратегії, Національному агентству вдалось оперативно та рішуче створити спеціальний підрозділ з питань координації та моніторингу антикорупційної політики, а також запустити ІТ-систему моніторингу реалізації антикорупційної політики (ІСМ ДАП). Зусилля команди НАЗК дають потужні результати", – зазначив голова НАЗК Віктор Павлущик.

У Звіті зазначається, що Антикорупційна стратегія та Державна антикорупційна програма є високоякісними, науково обґрунтованими політичними документами, розробленими в межах інклюзивного та прозорого процесу.  

Щодо сфери "Декларування активів", то експерти ОЕСР відзначили, що вона є вдосконаленою, прозорою та цифровізованою, охоплює широку категорію публічних службовців і має широку сферу застосування. Запроваджено ризик-орієнтовану перевірку декларацій, яка передусім зосереджена на високопосадовцях.

Загалом робота НАЗК оцінювалась у двох з п’яти сфер діяльності. Водночас у Звіті ОЕСР рекомендує Україні здійснити необхідні кроки, щоб якнайшвидше почати призначення суддів, а також приділяти належну увагу кримінальній відповідальності юридичних осіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати