25 березня 2020, 14:59

Навіть в умовах надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, - Голова ВРП

Прес-служба ВРП

Навіть в умовах воєнного та надзвичайного стану робота судів не може бути припинена.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні запроваджено режим надзвичайної ситуації та продовжено карантин до 24 квітня".

Про це Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко наголосив у інтерв’ю ЗМІ, повідомляє прес-служба ВРП.

"Конституція визначає, що навіть в умовах воєнного та надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист. У таких умовах як зараз, суд є форпостом в питаннях захисту та забезпечення прав громадян", - сказав Голова ВРП, відповідаючи на запитання журналістів.

Водночас він наголосив, що питання безпеки та здоров’я людини сьогодні та необхідність забезпечити здійснення правосуддя - це питання однієї ваги. Саме тому у судових установах введено певні обмеження. За його словами, ВРП проводить постійний моніторинг стану здійснення правосуддя у судах.

"Нам добре відомо, що  ситуація зараз є дуже непростою з точки зору організації роботи суду", - сказав він. В умовах карантину і викликаних ним обмежень, робота судів поступово значно ускладнюється.

Як відомо, Рада суддів України, Державна судова адміністрація, Верховний Суд в межах своєї компетенції надали роз’яснення щодо вжиття невідкладних заходів щодо організації роботи судів в умовах карантину.

У судах вже встановлені тимчасові обмеження для доступу громадян в суди, встановлена пріоритетність розгляду справ, зменшена кількість розгляду справ протягом робочого часу та ін. "Все це є, безумовно, неприємними, але вимушеними заходами в умовах сьогодення", -  сказав пан Овсієнко.

Читайте також: "ВРП відреагувала на звернення судів щодо критичного стану оплати праці".

Заходи, які вживаються судами, мають на меті не лише убезпечити суддів та працівників апаратів судів від поширення вірусу, а й самих відвідувачів судів, щоб вони не наражалися на небезпеку. "Ми маємо усвідомлювати, що сьогодні, в умовах пандемії, слід, в першу чергу, подбати про життя і здоров’я людей", - підсумував Голова ВРП. За його словами, судді чітко усвідомлюють свою роль для держави. "Принаймні розгляд невідкладних справ має бути забезпечений", - сказав він.

Водночас 26 березня ВРП збереться на засідання для реагування на проблемні питання забезпечення судів під час пандемії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати