22 червня 2022, 17:48

Нарахування за неспожиті послуги: Верховний Суд став на бік АМКУ у справі проти «Світловодськпобут»

Пресслужба АМКУ

Верховний Суд підтримав позицію Антимонопольного комітету та залишив в силі постанову Північного апеляційного господарського суду й рішення господарського суду міста Києва, якими СП ТОВ «Світловодськпобут» було відмовлено у задоволенні позову про визнання частково недійсним  рішення Тимчасової адміністративної колегії Комітету від 04.11.2020 № 41-р/тк.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Купівля «Brocard Україна» французьким холдингом: АМКУ надає роз’яснення"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

У 2020 році ТАК АМКУ оштрафувала СП ТОВ «Світловодськпобут» на 1,2 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Порушення полягало в тому, що «Світловодськпобут» - монополіст на ринку надання послуг централізованого опалення у місті Світловодськ (Кіровоградська обл.), нараховувало споживачам, які відключилися від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення, 100% плати за цю послугу.

При цьому споживачі (288 особи) отримали на відключення усі необхідні дозволи від органів місцевого самоврядування та послугою не користувалися. Перейти на альтернативні джерела опалення вони вирішили через низьку якість послуг монополіста. 

Отже внаслідок неправомірних дій монополіста на споживачів лягав подвійний тягар фінансових зобов’язань: люди сплачували рахунки за використання електричної енергії/природного газу на опалення квартир та рахунки від СП ТОВ «Світловодськпобут» - за послуги з централізованого опалення.

Окрім штрафу ТАК АМКУ зобов’язала підприємство у двомісячний строк припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати