04 лютого 2019, 13:58

Над чим потрібно працювати аудиторській фірмі, щоб заслужити довіру клієнтів

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Репутація для аудиторської фірми - найважливіший складник успішності, а основа репутації - це довіра. Що потрібно робити, аби клієнти довіряли аудитору?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вчені довели, що рівень довіри між надавачем послуг і клієнтом залежить від таких чинників, як достовірність, надійність, близькість та орієнтація на власні інтереси провайдера послуг.

Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Оцінка кібербезпеки компанії: на що звертати увагу внутрішнім аудиторам?".

Як зазначається, достовірність у цьому випадку визначає довіру до слів надавача послуг; чи сприймають клієнти слова аудиторів як такі, яким можна довіряти. Відповіддю може бути, наприклад, такий коментар клієнта: "Я можу довіряти аудитору, коли він говорить про нюанси відображення доходів у фінансовій звітності".

Надійність визначає довіру до дій партнера та його персоналу. Чи сприймають аудиторів як чесних, надійних та постійних у своїх висновках спеціалістів? У разі позитивної відповіді на це питання від клієнта можна почути, наприклад, таке: "Я можу довірити цьому аудитору провести комплексну перевірку щодо відповідності законодавству".

Так, близькість відображає емоційну складову відносин між надавачем послуг і клієнтом. Якщо цей чинник наявний у достатньому обсязі, клієнт може сказати, наприклад: "Я почуваюся комфортно, обговорюючи це питання зі своїм аудитором, адже він добре розуміє дилеми, що постають перед моїм бізнесом".

І нарешті, орієнтація на власні інтереси визначає, наскільки аудитор у своїх діях орієнтується на власні інтереси, а не на інтереси клієнта. Якщо клієнт відчуває, що аудитор надто піклується про власні корисливі інтереси, рівень довіри до такого аудитора буде не дуже високим, навіть за умови позитивного впливу інших чинників.

Читайте також: "Технології штучного інтелекту покращують якість корпоративної звітності, - дослідження".

Якщо аудитор достатньою мірою піклується і про інтереси клієнта, від акціонерів такої компанії можна буде почути, наприклад, таке: "Я можу довіряти тому, що цього аудитора дійсно турбує, наскільки ефективною є система внутрішніх контролів у моїй організації, а отже, і результати аудиторської роботи будуть направлені на підтримку успішності мого бізнесу".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати