30 грудня 2020, 16:15

Національний банк врегулював порядок контролю за бюро кредитних історій

Прес-служба НБУ

Національний банк контролюватиме бюро кредитних історій через моніторинг (без відвідування місцезнаходження) та аналіз наявної інформації, документів, письмових пояснень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк оприлюднив ліцензійні умови для небанківських фінустанов"

Про це повідомляє прес-служба НБУ,

За результатами контролю за роботою бюро кредитних історій Національний банк:

  1. оформлюватиме акт контролю за встановленою формою;
  2. звертатиметься до бюро кредитних історій з письмовим застереженням з вимогою припинити порушення, якщо воно виявлене, та вжити заходів для його усунення.

Якщо бюро кредитних історій несвоєчасно виконуватиме або не виконуватиме узагалі письмове застереження Національного банку, регулятор зможе застосувати фінансові санкції, які передбачені Законом України «Про організацію формування та обігу кредитних історій».

Відповідні вимоги передбачені постановою Правління від 29 грудня 2020 року № 171 «Про затвердження Положення про здійснення контролю за діяльністю бюро кредитних історій». Постанова набирає чинності з 1 січня 2021 року.

У зв’язку з ухваленням зазначеної постанови розпорядження Нацкомфінпослуг від 21 жовтня 2019 року № 2038 “Про затвердження уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері провадження господарської діяльності із збирання, оброблення, зберігання, захисту, використання інформації, яка складає кредитну історію” визнано таким, що втратило чинність.

Нагадаємо, НБУ затвердив формат тестування керівників банків та кандидатів на керівні посади під час карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати