13 жовтня 2021, 18:42

Національний банк удосконалює процедури банківського нагляду

Пресслужба НБУ

Національний банк України у межах безвиїзного нагляду уповноважуватиме службовця (службовців) НБУ на здійснення нагляду за діяльністю банку. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У вересні 2021 року інфляція в річному вимірі прискорилася до 11%,- НБУ"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Це нововведення зумовлене приведенням наглядових процедур у відповідність до Закону України від 30.06.2021 № 1587-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи", яким унесено зміни до статті 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Запроваджені зміни стосуються:

  • порядку здійснення нагляду за діяльністю банку уповноваженим службовцем;
  • його повноважень та прав;
  • порядку повідомлення банку про уповноваження службовця на здійснення нагляду за діяльністю банку;
  • зобов’язання уповноваженого службовця щодо забезпечення конфіденційності інформації про банк та його клієнтів;
  • вимог до створення умов для роботи уповноваженого службовця в приміщенні банку, надання уповноваженому службовцеві інформації, документів, письмових пояснень щодо діяльності банку.

Такі зміни посилять ефективність ризик-орієнтованого банківського нагляду та моніторингу діяльності банку, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції.

Водночас виключено норми щодо запровадження особливого режиму контролю за діяльністю банку та призначення куратора.

Відповідні зміни містить постанова Правління Національного банку України від 06 жовтня 2021 року № 102, яка набирає чинності з 14 жовтня 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати