31 березня 2020, 18:00

У Раді зареєстровано постанови щодо скасування голосування за ринок землі

У Верховній Раді України зареєстровано проекти постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення закону про ринок землі.

Читайте також: "Мінекономіки створює робочу групу по запуску ринку землі".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідні документи (2178-10-П, 2178-10-П12178-10-П22178-10-П3оприлюднено на сайті Верховно Ради 31 березня.

Зазначається, що розгляд цього проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10 жовтня 2019 року) відбувався із порушенням встановленої  Регламентом Верховної Ради процедури розгляду законопроектів у другому читанні.

Так, у пояснювальній записці Постанови йдеться, що під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів. 

Так, відповідно до частини першої статті 48 Регламенту, рішення Верховної Ради можуть бути скасовані Верховною Радою до підписання відповідного акту Верховної Ради Головою ВРУ.  

У зв'язку з цим Проектом Постанови 2178-10-П пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та цілому як закону України проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. №  2178-10 від 10 жовтня 2019 року).

Нагадаємо, Рада прийняла закон про ринок землі.

У пояснювальній записці до проєкту постанови №2178-10-П, автором якої є Антон Поляков, зазначається, що під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів. Так, Поляков наголошує, що всупереч нормам статей 116 і 118 Регламенту, головним комітетом не підготовлено додаткової порівняльної таблиці з урахуванням пропозицій (поправок) народних депутатів, які не були включені до порівняльної таблиці законопроєкту, що пропонується для прийняття у другому читанні.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати