15 грудня 2021, 10:56

На об’єкти незаконного будівництва накладатимуть тимчасовий арешт: Рада підтримала законопроєкт

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що зміниться в будівельних нормах по впливу на довкілля?"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є врівноваження дерегуляційних заходів передбачених проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» та підвищення ефективності інституту відповідальності за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині актуалізації складу злочинів за правопорушення у сфері містобудування, а також збільшити відповідальність за злочини, передбачені відповідними кодексами.

Проєкт Закону, зокрема, передбачає суттєве посилення та персоніфікацію відповідальності суб’єктів містобудування за порушення вимог законодавства.

Законопроєктом пропонуються:

внести зміни до статей 96, 961, 18842 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають зміну складів правопорушень, збільшення штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

внести зміни до статей 2446, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині процедурних питань розгляду справ про адміністративні правопорушення;

визначити коло суб’єктів, на яких може бути накладено адміністративне стягнення;

доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 2661, якою врегульовується питання забезпечення виконання приписів контролюючих органів відносно об’єктів самочинного будівництва шляхом тимчасового арешту об’єктів незаконного (самочинного) будівництва. Тобто, у випадку незаконного будівництва законопроєктом вводиться тимчасовий арешт об’єктів, аби унеможливити їх використання. 

внести зміни до статей 2051, 358, 364, 3652, 366, 3684 Кримінального кодексу, якими забезпечується можливість притягнення до кримінальної відповідальності відповідних суб’єктів містобудівної діяльності, за злочини передбаченні цими статтями;

доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 1972, якою передбачається посилити кримінальну відповідальність за самочинне будівництво, в тому числі, за самочинне будівництво на особливо цінних землях, в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, у межах території пам’ятки культурної спадщини, історико-культурного заповідника, історико-культурної заповідної території, зони охорони, буферної зони, історичного ареала населеного місця, території об’єкта культурної всесвітньої спадщини, або на земельній ділянці (землях) із порушенням призначення земельної ділянки (земель) або обмеження у використанні земель.

Проєкт Закону зареєстровано за №5877.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати