Рада з фінансової звітності Великобританії оновила свої рекомендації для аудиторів у зв’язку з пандемією COVID-19.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як аудиторській фірмі організувати роботу з різними поколіннями".
Про це зазначають у ПАБУ.
Через поширення коронавірусу багато компаній не можуть чітко організувати свою подальшу діяльність, що негативно впливає на тих, хто має найближчим часом подавати фінансову звітність, а також на аудиторів.
Деякі компанії та аудитори стикаються з практичними труднощами в підготовці звітів та проведенні аудитів. Враховуючи обмеження на поїздки, зустрічі та доступ до сайтів компаній у державах, аудиторським фірмам, імовірно, доведеться розглянути можливість розроблення альтернативних процедур для збору достатніх та відповідних аудиторських доказів.
FRC стурбована тим, аби нинішня ситуація негативно не позначилася на проведенні високоякісного аудиту, і заявила, що аудиторські перевірки повинні й надалі повністю відповідати необхідним стандартам.
Однак регулятор зазначив, що для проведення аудиту може знадобитися додатковий час, навіть якщо в такому випадку є ризик дещо затримати підготовку звітності компанії.
Аудиторам потрібно буде врахувати вплив COVID-19 на:
- те, як вони збирають достатні, відповідні аудиторські докази, визнаючи, що обраний підхід до аудиту може потребувати змін, тож потрібно буде розробити альтернативні процедури;
- те, як у межах аудиту групи компаній буде проводитися аудит окремих підрозділів;
- оцінку аудитором щодо безперервності діяльності та майбутнього компанії, що перевіряється;
- достовірність інформації про вплив поширення коронавірусу на компанію, яку оприлюднює керівництво;
- необхідність аудитора переосмислити ключові аспекти проведення перевірки внаслідок ситуації, що швидко змінюється, у результаті чого аудитор може вимагати від керівництва оперативно надати додаткові докази.
Аудиторам потрібно буде співпрацювати з підприємствами, яким вони надають послуги з аудиту, аби переконатися, що рівень розкриття інформації відповідає тому, який вони очікують побачити в щорічних звітах, щоб мати можливість повідомити про вплив та ризик COVID-19 для бізнесу.
Компанії також повинні розуміти, що життєво важливо, щоб в аудиторів було достатньо часу і підтримки, аби вони могли виконати свою роботу на високому рівні, включаючи перегляд роботи для врахування нових обставин. У деяких випадках компанії будуть змушені переглянути терміни подання звітності.
Девід Рул (David Rule), виконавчий директор департаменту нагляду FRC, зауважив: «Зважаючи на зростаючий вплив коронавірусу на глобальну економіку та високу невизначеність, проведення високоякісного аудиту є вкрай важливим для забезпечення належного інформування користувачів фінансової звітності. У багатьох випадках аудиторам потрібно буде розглянути можливість розроблення альтернативних аудиторських процедур, щоб зібрати достатні та відповідні аудиторські докази. FRC продовжує вести діалог з найбільшими аудиторськими фірмами, щоб забезпечити вирішення будь-яких нагальних питань».
Нагадаємо, НКЦПФР затвердила Кодекс корпоративного управління України.