31 березня 2020, 10:31

Як працювати з дому максимально ефективно

Палата аудиторів і бухгалтерів України

У ПАБУ зазначють, що з карантинними обмеженнями працівники офісів аудиторських фірм також працюють у режим віддаленої роботи. На щастя, сучасні технології дають змогу виконувати вдома всі ті завдання, що й в офісі. Утім, не кожному вдається організувати себе й налаштуватися на робочий лад. У зв'язку з цим експерти розповіли, як ефективно працювати з дому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "При дистанційній роботі під час карантину за працівником зберігаються всі гарантії".

Преш за все визначіть для себе чіткий розпорядок дня. Потрібно встановити власний розклад, аби все встигати. Необов’язково дотримуватися стандартної схеми «з дев’ятої до вісімнадцятої». Якщо ваша продуктивність зростає ввечері, ніщо не заважає вам починати о 14:00 або, наприклад, ділити день на кілька блоків, коли вам потрібно кудись поїхати у справах. Головне – дотримуватися наміченого плану, і тоді братися за справи буде легше.

Боротися з прокрастинацією вдома буває складніше, ніж в офісі: ніхто не побачить, що ви насправді дивитесь відео на YouTube замість того, щоб писати звіт. Відключіть повідомлення соцмереж хоча б на короткий проміжок часу – так справа піде швидше. Для того щоб переконатися, що ви точно все встигаєте, спробуйте вести списки завдань.

Не забувайте спілкуватися з колегами й керівництвом. Аудитору потрібно бути в курсі справ компанії й розуміти, на якому етапі виконання той чи інший проєкт. Тож частіше комунікуйте з колегами і дізнавайтеся, як справи, щоб не випасти з процесу.

Ще один важливий момент, про який варто задуматися, – харчування. Визначте час для сніданку, обіду, вечері та кількох перекусів. Не слід споживати їжу біля комп’ютера: за роботою можна непомітно з’їсти більше.

Окресліть спеціальну робочу зону. «Виділяючи чіткий простір, я вибудовую кордон між роботою і будинком. Коли я в своєму кабінеті, я не думаю про будинок. Коли я в домашній зоні, я не думаю про справи», – каже Вірджинія Гінзбург, власниця компанії Swell Strategies, яка займається бізнес-консультаціями й коучингом.

Також радять переодягатися з піжами в «робочий» одяг. Це, звичайно, не означає, що за комп’ютером обов’язково сидіти в піджаку і краватці – можна вибрати будь-який одяг, у якому буде комфортно.

Проведіть більш чіткі межі: так, фактично ви вдома, але це не означає, що рідні можуть звертатися до вас з будь-якого нетермінового питання або що ви завжди можете перерватися на півгодинну розмову по телефону. Робочі години – це робочі години, не має значення, де ви знаходитесь.

Читайте також: "Працюючи з дому, персонал встигає більше, - дослідження".

Не слід працювати безперервно. Ставте чіткі межі, інакше ви можете самі не помітити, як сидите за таблицею зранку до пізньої ночі. Можна придумати спеціальний ритуал, який допоможе зрозуміти, що робота закінчилася, наприклад, вигуляти собаку або вийти на прогулянку надвір.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати