17 липня 2019, 10:00

Мовна стаття закону про освіту визнана конституційною

Мовна стаття Закону України "Про освіту" визнана конституційною.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що передбачає закон про фахову передвищу освіту".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

(для перегляду натисніть на зображення)

Гриневич

Нагадаємо, цього року чотири категорії вступників можуть отримати додаткові бали.

Також офіційна інформація з'явилася на сайті КСУ: 

«Закон України «Про освіту» відповідає Конституції України», – Рішення Конституційного Суду України.

Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про освіту» від 5 вересня № 2145–VIII, визнавши його таким, що відповідає Конституції України (є конституційним).

Дослідивши Закон в аспекті забезпечення балансу між вивченням і застосуванням державної мови і вільним розвитком, використанням, захистом мов національних меншин та корінних народів України, Конституційний Суд України вказує, що Закон гарантує національним меншинам та корінним народам України право на вивчення рідної мови та передбачає вивчення державної української мови, що є однією з умов їх повноцінної інтеграції в українське суспільство.

Детальніше за посиланням.

Також щодо мовної статті Закону України "Про освіту" висловився суддя КСУ Василь Лемак: "Ніби складну проблему щодо конституційності "мовної статті" закону "Про освіту" я би сформулював таким способом: кожен учень, який навчається в школі в Україні, має право отримати такий обсяг навчання державною мовою, щоби вільно володіти нею на момент отримання атестату. З іншого боку - забезпечення цього є позитивним обовязком держави. Незалежно від того, яка це школа! Відтак, Конституційний Суд України вирішив, що законодавець перебував у межах конституційності, ухвалюючи вказаний закон! Вчорашнє рішення!".

Василь Лемак

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати