Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 "Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні". Наказ №850 скасовано, повідомила пресслужба МОН України.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Визначено напрями подальшого реформування системи примусового виконання рішень в Україні".
Документ визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів, а також створює можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.
Як зазначається, наказ є частиною комплексної політики "Школа офлайн", яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Так, у межах "Школи офлайн" очікується затвердження ще трьох нормативно-правових актів, які є необхідними для реалізації політики, а саме зміни до положень про індивідуальну форму навчання, про дистанційну освіту та постанови про кадровий резерв для роботи в закладах освіти на деокупованих територіях.
У МОН вказали, що всі зміни буде впроваджено з 1 вересня 2025 року, але якщо області готові до імплементації окремих компонентів із цього навчального року, то можуть їх розпочинати.
Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:
- наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
- матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
- для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) – рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання.
Якщо у школі ще немає укриття, то можна подати заявку і проєктно-кошторисну документацію на платформу DREAM. Як це зробити – дивіться за посиланням.
З іншими змінами можна ознайомитися за посиланням.