18 грудня 2020, 12:38

МОН запрошує освітян надати навчальні матеріали для платформи Learning Passport

Прес-служба МОН

17 грудня Міністерство освіти і науки, Український інститут розвитку освіти та ЮНІСЕФ презентували освітянам платформу Learning Passport, на якій буде акумулюватись у вільному доступі корисний та якісний цифровий контент – онлайн-курси, відео, текстові та інтерактивні матеріали.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як працюватимуть заклади профосвіти у січні: роз'яснення МОН"

Ця платформа розроблена ЮНІСЕФ та Microsoft і вже успішно запроваджується в понад 20 країнах світу.

В Україні МОН, УІРО та ЮНІСЕФ зараз разом працюють над створенням якісного контенту для платформи, який може бути застосований для організації як дистанційної, так і змішаної форм навчання. Вже розроблена рамка критеріїв відбору матеріалів. Особлива увага приділяється  інтерактивним курсам та матеріалам, що розвивають практичні навички в дітей та молоді та їхні соціально-емоційні компетентності.

«Ми очікуємо, що Learning Passport стане додатковою підтримкою для проєкту Всеукраїнська школа онлайн (ВШО). Освітяни зможуть застосовувати матеріали з Learning Passport як допоміжні до програм, що створені в межах ВШО. Матеріали можна буде адаптувати, а також створювати на їх базі власні уроки. Це дасть змогу вчителям бути більш гнучкими в організації освітнього процесу, зокрема під час дистанційного навчання, та враховувати потреби учнів», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.

ЮНІСЕФ працює над створенням нового контенту, а також публікує на платформі найкращі доробки від українських освітян, громадських організацій, експертів та ініціатив з освітнього сектору. Експертну оцінку навчальних матеріалів перед публікацією здійснюватиме Український інститут розвитку освіти. Рамкові вимоги до матеріалів можна знайти на сайті інституту за покликанням

«Мета реформи Нової української школи – створити нове освітнє середовище. Ми підтримуємо платформу Learning Passport, бо це доступ до нових технологій і знань. Ми впевнені, що бібліотека платформи стрімко поповниться  освітніми матеріалами. Педагоги зможуть розширити свої можливості під час підготовки уроків, скористатися нестандартними, інноваційними рішеннями. Також це буде стимулом до появи таких рішень. УІРО залучить експертів і забезпечить якість матеріалів, що публікуватимуться на платформі», – зазначив Вадим Карандій, директор Українського інституту розвитку освіти.

На Learning Passport автори освітніх ідей зможуть поділитись своїми напрацюваннями з колегами. Весь контент на платформі розміщуватиметься в розділах «Бібліотека» та «Освітні курси». Прикладами таких матеріалів можуть бути навчальні відео, презентації, ілюстрації, а також інтерактивні вправи, онлайн-курси, підручники, посібники тощо.

«В українському освітньому середовищі вже є багато інноваційних напрацювань, які ми хотіли б розмістити на нашому ресурсі. Тому ми запрошуємо до співпраці освітян, громадські організації та освітні ініціативи, які готові запропонувати свої освітні продукти для інших», – зазначила Лілія Любомудрова, координаторка програм ЮНІСЕФ із розвитку молоді.

Важливо, що матеріали мають:

  • розміщуватись з дотриманням авторських прав, власники матеріалів дозволяють їхнє безкоштовне використання у відкритому доступі;
  • базуватись на науковому підході та реальних дослідженнях, які можна перевірити, та уникають фактологічних помилок. Також вони не подають єдиною правильною версією джерела, які не є визнаними офіційною наукою;
  • не містити ознаки плагіату;
  • не містити інформацію, яка поширює шкідливі стереотипи та пропагує сегрегацію, поляризацію чи дискримінацію за ознакою гендеру, віку, етнічних груп, релігії, зовнішнього вигляду, стану здоров’я тощо;
  • не пропагувати чи виправдовувати насильство та не притягати до відповідальності за насильство людей, які від нього постраждали;
  • не суперечити правам дитини і правам людини загалом.

На платформі у вільному доступі вже розміщені матеріали про навички 21 століття, курси з природничих наук, техніки та технологій, української мови та математики, матеріали про здоровий спосіб життя, комунікаційні навички тощо.

Нагадаємо, Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних Open Data Maturity Report 2020.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати